Ważne

Tabeo e2: 8-calowy tablet stworzony z myślą o najmłodszych

Rynek tabletów multimedialnych dla dzieci rozwija się w błyskawicznym tempie. Kiedyś był to jeden, dwa modele tak niszowe, że klienci dowiadywali się o nich dopiero w sklepach. Dziś nowoczesny gadżet stworzony z myślą o najmłodszych ma w swoim portfolio wielu wiodących producentów, w tym Samsung, który na targach IFA 2013 zaprezentował 8,5-calowy tablet Galaxy Tab 3 Kids. Już wkrótce do tej nieustannie rosnącej grupy dołączy Tabeo e2.

Urządzenie będzie dostępne w amerykańsko-angielskiej sieci sklepów z zabawkami Toys „R” Us w przyszłym miesiącu. Podobnie jak pozostałe tablety dla dzieci, e2 będzie mógł pochwalić się wzmocnioną obudową w trzech żywych kolorach, 8-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowym procesorem 1GHz wyposażonym w czterordzeniowy układ graficzny, systemem operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean, aparatem fotograficznym, kamerą internetową, 8GB pamięci wewnętrznej, czytnikiem kart microSD do 64GB, Wi-Fi, modułem Bluetooth umożliwiającym sparowanie z całą rzeszą akcesoriów, dwoma głośnikami umieszczonymi na przednim panelu i akumulatorem mającym zagwarantować pięć godzin nieprzerwanej zabawy.

Całość prezentuje się zadowalająco, choć pewien niedosyt zostawia ekran o przeciętnej rozdzielczości i zaledwie dwurdzeniowy procesor. Z drugiej strony, nie powinniśmy zapomnieć, że klientem docelowym Tabeo e2 nie jest miłośnik wydajności, płynności i wspaniałej grafiki w grach, a dziecko mające dużo niższe wymagania. Nie wiadomo, czy oprogramowanie tabletu zostanie wzbogacone o nakładką graficzną lub system kontroli rodzicielskiej. Tabeo e2 będzie kosztował 149,99 dolarów.

via SlashGear

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona