Ważne

LTE w Orange już działa. Póki co w Warszawie

Podczas gdy w dalszym ciągu cała Polska nie jest objęta zasięgiem sieci EDGE, krajowi operatorzy kuszą nas super szybką technologią LTE. Od dłuższego czasu korzystać z niej mogą klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu. Wczoraj Play poinformował, że w listopadzie ruszy z własnym LTE, wkrótce podobny ruch ma wykonać T-Mobile. Co z Orange? Na blogu rzecznika pomarańczowego operatora znaleźliśmy zaskakującą odpowiedź na to pytanie. LTE bowiem już działa – póki co w formie testowej.

Wojciech Jabczyński poinformował dziś, że w centrum Warszawy zostały uruchomione pierwsze nadajniki LTE. Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że zasięg sieci rozszerzony zostanie o wybrane miejsca na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce w kolejnych miesiącach.

Kto może korzystać z najszybszego mobilnego dostępu do sieci LTE w Orange? Wszystkie osoby, które są klientami następujących ofert: Orange Free, Orange Free na kartę, Orange Free Net oraz Business Everywhere. Uzyskali oni dostęp do LTE bez dodatkowych opłat. Oczywiście jedynym warynkiem możliwości korzystania z LTE jest posiadanie urządzenia zdolnego do pracy w tej technologii.

Jabczyński dodał, że aktualnie LTE w Orange oferowane jest w formie testowej, natomiast kompleksowe wdrożenie zaplanowane zostało na 2014 rok. Póki co Orange będzie miało ok. 900 stacji bazowych.

Na koniec jeszcze ciekawa informacja:

Naszym celem jest zaoferowanie usług LTE na pasmach 800/1800 MHz prędkością do 150 Mb/s dla 99 proc. populacji kraju.

źródło, źródło

Komentarze

 • Maxio

  No to jutro sprawdzimy jak wygląda to LTE w centrum :)

 • Woobee

  Spoko, mieszkam 10 minut busem od centrum Warszawy. Nie mam u siebie w mieszkaniu (nawet przy oknie) zasięgu ani T-Mobile, ani Orange, ani Plus, tylko przy oknie szczątkowe Play

  Po co mi LTE!? DAJCIE MI NORMALNY ZASIĘG

 • redox

  Te LTE to chyba tylko by francuzom pokazać że coś się u nas dzieje.
  Ogólnie zasięg orange’a na terenie kraju to tragedia. Używałem dosyć długo Plusa, Ere aktualnie firma popełniła błąd i mam Orange. Jeśli zasięg mniejszy niż 3 kreski (z 5) to zapomnij o rozmowie.

  • Allerien

   Niestety muszę się zgodzić :(
   W pracy nieraz urywa mi rozmowy, w domu telefonia jest OK, ale mimo zapewnień sympatycznych pań z salonu o HSDPA/UMTS mogę pomarzyć. Jak zejdę na parking jest OK, ale przecież nie będę surfował po internecie z parkingu? (Choć przyznam, że czasem apki tak aktualizuję – jadąc samochodem… wtedy zasięg mam rewelka.)
   Ogólnie wiele pracy przed nimi. Jak to napisał Woobee – po co mi LTE? DAJCIE MI UMTS!
   Pozdrawiam wszystkich w Orange’u :)

   • Johnnyjonjc

    Dokładnie, ale muszę przyznać, że w playu też nie ma rewelacji. Wiadomo, w mieście jest, ale we wiosce, której mieszkam sporo się pogorszył, lecz mam nadzieję, że to tylko przejściowe problemy :)

 • Robert

  W Wawie w Al. Jerozolimskich 160 otwierają 19 września miasteczko Orange. Kompleks 4 biurowców należacych do Orange. Wczoraj po raz pierwszy na modemie LTE Plusa pojawiło się LTE Orange. Prędkość transmisji ok 40 MB. Nie jest żle ;)

 • Nik

  Jakim cudem Orange oferuje LTE jak przetarg na te czestotliwosci wygral Play oraz T-Mobile?
  Orange ponoc zaskarżał wyniki przetargu, ale bez rezultatu chyba.

  • Nazir

   Mam też dziwne wrażenie że coś ktoś ściemnia …

   Ja abym miał lte w Plus to musiałem zmienić kartę sim na usim

 • Nazir

  Dość dziwna sytuacja , jakim cudem Orange oferuje Lte jak mają go mieć od T-mobile w ramach współpracy .

  Czyli co ? T-mobile który ma kasę i pasmo nie udostępnia jeszcze lte a udostępnia go Orange i nie wymienia kart sim na usim jakie są używane dla lte .

  Ciekawa historia jak ten 4G Lte od Play

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona