Ważne

LTE w Orange już działa. Póki co w Warszawie

Podczas gdy w dalszym ciągu cała Polska nie jest objęta zasięgiem sieci EDGE, krajowi operatorzy kuszą nas super szybką technologią LTE. Od dłuższego czasu korzystać z niej mogą klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu. Wczoraj Play poinformował, że w listopadzie ruszy z własnym LTE, wkrótce podobny ruch ma wykonać T-Mobile. Co z Orange? Na blogu rzecznika pomarańczowego operatora znaleźliśmy zaskakującą odpowiedź na to pytanie. LTE bowiem już działa – póki co w formie testowej.

Wojciech Jabczyński poinformował dziś, że w centrum Warszawy zostały uruchomione pierwsze nadajniki LTE. Z ujawnionych przez niego informacji wynika, że zasięg sieci rozszerzony zostanie o wybrane miejsca na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce w kolejnych miesiącach.

Kto może korzystać z najszybszego mobilnego dostępu do sieci LTE w Orange? Wszystkie osoby, które są klientami następujących ofert: Orange Free, Orange Free na kartę, Orange Free Net oraz Business Everywhere. Uzyskali oni dostęp do LTE bez dodatkowych opłat. Oczywiście jedynym warynkiem możliwości korzystania z LTE jest posiadanie urządzenia zdolnego do pracy w tej technologii.

Jabczyński dodał, że aktualnie LTE w Orange oferowane jest w formie testowej, natomiast kompleksowe wdrożenie zaplanowane zostało na 2014 rok. Póki co Orange będzie miało ok. 900 stacji bazowych.

Na koniec jeszcze ciekawa informacja:

Naszym celem jest zaoferowanie usług LTE na pasmach 800/1800 MHz prędkością do 150 Mb/s dla 99 proc. populacji kraju.

źródło, źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona