Ważne

Wiele wskazuje na to, że 23 września Microsoft zaprezentuje Surface 2

surface 2

Po IFA 2013 powoli pora zacząć wracać do potargowej rzeczywistości. Na jutro swoją konferencję zapowiedziały dwie firmy (dwie różne konferencje, żeby nie było): Apple i Intel. Z kolei na 23 września Microsoft porozsyłał zaproszenia na własną imprezę, na której wygląda na to, że zaprezentuje drugą generację swoich tabletów, czyli Surface 2 i Surface Pro 2.

Spekuluje się, że na zapowiedzianym wydarzeniu Microsoft ma zaprezentować dwa urządzenia: Surface 2 z NVIDIA Tegra 4 (następca Surface RT z Tegrą 3) oraz Surface 2 Pro z procesorem Intel z rodziny Haswell (jako druga generacja Surface z Intel IvyBridge). Mówi się również o szybszych jednostkach centralnych oraz usprawnieniach w czasie pracy akumulatora.

I choć oba modele mają mieć w dalszym ciągu taką samą przekątną ekranu, co w obecnie dostępnych na rynku (10,6″), w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących mniejszego tabletu firmy. Niektórzy sądzą bowiem, że producent szykuje się również do premiery 7- lub 8-calowego urządzenia.

Konferencja Microsoftu będzie miała miejsce 23 września w Nowym Jorku. Wtedy to poznamy wszelkie oficjalne szczegóły odnośnie nowych tabletów koncernu z Redmond, który ostatnio, co warto przypominać, ogłosił kupno oddziału urządzeń Nokii za 5,44 miliarda dolarów.

Jeśli jesteście zainteresowani nadchodzącymi tabletami Microsoftu, zajrzyjcie do poprzednich wpisów na ich temat. Tu znajdziecie ich domniemane parametry techniczne, natomiast tutaj – plotki o akcesoriach do nich przeznaczonych.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona