Ważne

W listopadzie Play wystartuje z 4G LTE. Początkowo w trzynastu miastach

Sieć LTE w Polsce, niestety, póki co jeszcze raczkuje. Na szczęście krajowi operatorzy wreszcie biorą się do roboty i zamierzają coś w tym względzie poprawić. I choć w niektórych miastach Polski wciąż nie ma zasięgu nawet najgorszej jakości (edge), w innych, dużo większych, oferowany jest szybki internet LTE. Do Plusa i Cyfrowego Polsatu, wkrótce dołączy Play ze swoją ofertą 4G LTE.

Start oferowania LTE przez sieć Play (pasmo 1800 MHz) przewidziany został na 11 listopada. Z informacji ujawnionych na konferencji operatora wiemy, że do końca bieżącego roku w zasięgu LTE Playa będzie trzynaście miast, w tym: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Częstochowa, Toruń, Wałbrzych, Koszalin oraz Tarnów. Zasięg LTE sieci Play ma być sukcesywnie rozszerzany, jednak nie wiadomo kiedy i w których miastach pojawi się w późniejszej kolejności.

Warto zaznaczyć, że teoretyczna prędkość 4G LTE w Play to 75 Mb na sekundę, jednak ta będzie ograniczona przez operatora do 15 Mb na sekundę. Póki co operator nie przedstawił żadnych ofert Play Online z LTE. Wiele wskazuje na to, jak donosi Telepolis, że takowe pojawią się w połowie listopada. Aktualnie zaprezentowane zostały jedynie nowe oferty abonamentowe Play: Play Unlimited, 4.0 Unlimited oraz Europa Unlimited.

W listopadzie Play wystartuje z LTE W listopadzie Play wystartuje z LTE

Warto jeszcze zauważyć, że z LTE Play będą mogli korzystać dotychczasowi klienci sieci bez konieczności wymiany karty SIM. Z dostępu do LTE wykluczeni zostaną jedynie bardzo stare taryfy abonamentowe, z kolei prepaidowcy otrzymają dostęp do LTE w późniejszym czasie (brak jakichkolwiek szczegółów w tej kwestii).

źródło, źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona