Ważne

The Eye Tribe będzie współpracować z tabletami

Śledzenie ruchu gałek ocznych nadal nie jest tak popularną metodą kontroli oprogramowania jak chociażby śledzenie gestów znane z konsoli Xbox 360. The Eye Tribe to niewielkie urządzenie, którego twórcy chcą nieco zmienić tę sytuację. Niedawno ogłosili oni, że akcesorium te będzie współpracować również z urządzeniami mobilnymi.

The Eye Tribe to niewielkie urządzenie łączące się z tabletem za pomocą zwykłego portu USB. Rozpoznaje ono miejsce, na którym skupia się nasz wzrok, co pozwala np. na wybieranie ikon z pulpitu, przewijanie stron internetowych czy nawet bezdotykowe pisanie na wirtualnej klawiaturze. Taka forma kontroli oprogramowania nie należy oczywiście do najbardziej efektywnych, ale może okazać się zbawienna w sytuacjach, w których mamy zajęte ręce. Rozwiązanie to może również ułatwić korzystanie z tabletów osobom niepełnosprawnym. Jego sukces zależeć będzie jednak w dużej mierze od tego, czy deweloperzy wymyślą jakieś interesujące aplikacje potrafiące w sensowny sposób wykorzystać funkcje śledzenia ruchu gałek ocznych. Jak na razie urządzenie to współpracuje jedynie z systemem Windows 8, jednak już niedługo pojawi się również możliwość wykorzystywania go w urządzeniach z systemem Android. Twórcy twierdzą, że ich ostatecznym celem jest instalowanie The Eye Tribe fabrycznie w nowych modelach tabletów.

Aktualnie The Eye Tribe można nabyć w przedsprzedaży za 99 dolarów (+ koszt wysyłki i podatku VAT). Dodatkowy uchwyt służący do przymocowania akcesorium do tabletu Microsoft Surface Pro kosztuje 50 dolarów. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona