Przeglądarka Maxthon trafi na 100 milionów urządzeń w 2014 roku

Trzeba przyznać, że Android jest systemem, na którego nie trudno znaleźć potrzebne nam aplikacje. Dostępnych jest na niego między innymi wiele przeglądarek – w tym Maxthon, o którym mowa w tytule. Co nie jest to najpopularniejsza tego typu aplikacja, jednak jej producent ma na to nowy sposób.

Maxthon złożył ofertę chińskiemu producentowi mikroprocesorów MediaTek, aby na każdym urządzeniu, który będzie mieć ich procesor, była zainstalowana przeglądarka Maxthon. Oznacza to, że może się ona pojawić w wielu produktach takich firm, jak: Lenovo, ZTE czy Alcatel.

Do tej pory najwięcej urządzeń zasilanych procesorami MediaTeka można było kupić jedynie w Chinach, jednak powoli się to zmienia, a to za sprawą takich firm jak Lenovo czy Acer, które oferują swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki umowie Maxthona z Mediatekiem możliwe jest do osiągnięcia pojawienie się wspomnianej przeglądarki na 100 milionach nowych urządzeń – a to wszystko tylko w przyszłym roku.

źrodło: liliputing.com

Komentarze

 • bob

  Jak producent procka zmusi producenta telefonu by ten zainstalował i ostawił jako domyślny ten soft? :)

  • etanol

   Dodadzą kod do SDK… Jeśli będzie działać równie dobrze co stock, to nie mam nic przeciw.

 • Nie rozumiem w czym problem wystarczy zrobić jedną dobrą a nie dorabiać jakieś badziewie w google play pojawiło się tyle tandety ….
  Angry birds star wars 2 jest ale instaluje reklamy i pokazuje obrazki …
  Czyste gów.o

  • Reklamy na tablecie z Androidem to mozna akurat w miarę łatwo wyciąć – wystarczy mieć właśny serwer proxy i na nim przekierować odwołania do sieci reklam na dowolną pustą stronę albo i nawet na 127.0.0.1
   .
   Ja używam do tego Squida i w /etc/host mam wpisy przykładowo:
   127.0.0.1 airpush.com api.airpush.com
   127.0.0.1 senddroid.com push.senddroid.com

 • al

  Gdyby jeszcze autor zstąpił ze swego cokołu wszechwiedzy i zechciał oświecić ciemny lud, a mnie z pewnością, swą wiedzą na temat Maxthon- czy to firma czy też nazwa przeglądarki, jakieś jej zalety, wady …
  Ponadto młody człowieku albo już nauczyłeś się dziennikarskiego manipulowania informacją albo masz problemy z językiem polskim. TRAFI do urządzeń w 2014 roku a ZŁOŻYĆ ofertę to nie to samo (oferta nie musi być przyjęta, bądź wdrożenie opóźni się).

  • Bucz

   Moze to tez byc problem autora z naduzywaniem Google translatora ktory stwierdzenie z oryginalu “has made a deal” faktycznie tlumaczy dziwnie jako “złożył ofertę”.

  • marekbn

   Co do możliwości to zerknij do Wikipedii . Jak dla mnie jest to obecie najlepsza przeglądarka . Już dawna z niej korzystam na wszystkich swoich urządzeniach . Zalet więcej niż wad . No i ta szybkośc….:-) W wersji na komputery jako jedyna posiada funkcję ” oderwij – zapisz wideo ” . Rewelacja . A to tylko jedna z wielu możliwości…

   • janko

    Przetestowałem chyba wszystkie bardziej popularne przeglądarki na Androida i zawsze wracałem albo do Opery albo do przeglądarki stockowej. Po prostu w każdej prędzej czy później wychodziła jakaś wada, która pomimo różnych zalet i bajerów ostatecznie uniemożliwiała mi korzystanie z takiej przeglądarki, albo utrudniała korzystanie z tabletu. Dodam jeszcze, że wiele z dostępnych w googlowym sklepie “przeglądarek” to są tylko nakładki na tę stockową, dodają jakąś tam funkcjonalność czy poprawiają interfejs, ale zwykle mają różne bugi.

    Maxthona też przetestowałem i skasowałem. Już nie pamiętam dlaczego, bo za dużo tego było, ale skoro skasowałem, to znaczy, że były ku temu powody.

    Ostatnio używam Quick ICS Browser, w zasadzie to samo co stock, ale bardziej konfigurowalna (szczególnie te panele sterujące w trybie full screen) i na razie wszystko działa.

    • Dlr

     Dobrze się zapowiada Next Browser. Szybka, ale jeszcze nie stabilna.

   • Nie wiem jak z obecną wersją ale rok temu to na Acerze z Tegrą słabo chodziła. Nawet stoch szybciej działa. Do tego cześć stron pokazywała błednie.
    .
    A co do zapisz wideo – do FF jest tyle wtyczek, że od dawna to nie jest problem. Można nawet sobie wybierać manager pobierania i to nawet rzucić na konsolę w tło – wget z przejętą sesją (zalogowaniem).

    • Dlr

     Szybka i dobrze wyświetla strony. Jednak ja zostaje przy Naked Browser.

     • PURYSTA

      proponuje wersje Naked Browser Pro 1.0 build 16

     • Dlr

      Sama się zaktualizowała do bulid 20.

     • PURYSTA

      Jak ją aktualizujesz bo w opcjach tego nie ma ?

     • Dlr

      Przy instalacji wersji Pro z marketu sama się aktualizuje. Mam oczywiście zakupioną legalnie.

      Po kolejnym dniu porównań utwierdzam się w przekonaniu że nie ma lepszej od Naked Browser.

     • @Dlr:
      .
      Płaciłeś za przeglądarkę?
      .
      Normalnie powrót do starych czasów z Netscape 1.0 – ciekawe czy cena też dojdzie do historycznych 100 zielonych…

     • dlr

      Autor prosi o wsparcie. Jest pasjonatem, a nie korporacją z zapleczem. Sam zrobił rewelacyjny program i należy mu się podziękowanie. Opłata to 5 zł, a więc nie zbiedniałem. Oczywiście jest wersja free, jednak takie inicjatywy warto wspierać.
      Może to być dla Ciebie szokiem, ale płaciłem też za klawiaturę, program do kontrolowania transmisji danych i parę innych rzeczy, które mają darmowe odpowiedniki.

     • @DLR:
      .
      Nie jest dla mnie szokiem – Twoja kasa – robisz z nią co chcesz W końcu ludzie wydają kasę nawet śmieci.

     • Dlr

      Dokładnie tak, moja kasa mój problem. Ale przydałoby się trochę szacunku dla pracy innych i nie nazywać jej śmieciami.

     • @DLR:
      .
      Łaskawco – czytaj ze zrozumieniem.

     • Dlr

      Panie ‘należy mi się’ nie sugeruj następnym razem takich rzeczy.

 • mepia

  mam tą przeglądarkę od paru ładnych lat odkomputera przez tablet na telefonie kończąc. Best of best

  To co mozilla czu microsoft wołali że super nowość jest u nich to w Maxthonie było juź dawno. Kiedyś była trochę inna nazwa tej przeglądarki ale chyba już ze 3 lata funkconuje po tą nazwą.

  Ma wiele fjnych funkcji. Polecam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona