Griffin prezentuje nową wersję MultiDock

Mniej więcej dwa lata temu firma Griffin wypuściła na rynek urządzenie o nazwie MultiDock. Pozwalało ono na jednoczesne ładowanie i synchronizację 10 tabletów firmy Apple, i miało postać wielkiej czarnej skrzynki, przez co nadawało się głównie do zastosowań biurowych. Teraz MultiDock powraca w nowej, odświeżonej formie, za którą odpowiedzialny jest Thomas Meyerhoffer, były projektant Apple.

Mimo iż nowy MultiDock jest dużo mniejszy od poprzednika (wymiary zewnętrzne: 32.3 cm x 38.c cm x 32 cm) pozwala on na ładowanie takiej samej ilości urządzeń. Nowy design daje nam dodatkowo możliwość umieszczania w jego wnętrzu tabletów o innych wymiarach niż iPad (pojedyncze miejsce na tablet ma wymiary 21.5 cm x 3.17 cm x 28 cm). Każde ze złączy USB daje nam 10 W (5V, 2.1A). Akcesorium  korzysta z autorskiej technologii ChargeSensor™, która rozpoznaje rodzaj podłączonego urządzenia i sama dobiera optymalny sposób ładowania. Co więcej, MultiDock można łączyć w wieżę składającą się z trzech sztuk, co pozwala na jednoczesne ładowanie i synchronizację do 30 tabletów/telefonów.

Niestety, podobnie jak to było w przypadku poprzedniej wersji, cena ustalona przez producenta jest dość zaporowa. Pojedynczy MultiDock kosztuje bowiem aż 699 dolarów. W sprzedaży mają pojawić się również zestawy składające się z trzech egzemplarzy, wyposażone dodatkowo w podstawkę z kółkami, dodatkowe zabezpieczenia i podstawkę na laptop. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

 • lcd

  i już wiadomo na co będzie Nastepny przetarg w naszym sejmie.

 • kamiltbg

  Nie potrafię sobie wyobrazić, gdzie można by użyć tego urządzenia. Nikt nie trzyma w domu 10 tabletów (a tym bardziej nie ładuje ich jednocześnie), a w firmach nie wydaje się pieniędzy (i to jeszcze takich dużych) na zbędny sprzęt.

  • @kamiltbg:
   .
   Nie wiem w ilu firmach (współ)pracowałes – ale jedno jest pewne – słabo znasz firmy. Jakoś tak się składa, że jak firma zwiększa zatrudnienie (nie zawsze oznacza to rozwój/wzrost) to polityka osób zarządzających jest jak małych dzieci – zwłasza, że mogą pobawić się za firmowe pieniądze.
   .
   I dotyczy to full prywatnych firm.

 • bin

  Szukam takiej ladowarki, bo juz mnie szlag trafia przy trzech telefonach modemie i dwoch tabletach, caly pokoj w ladowarkach…

  Mozna gdzies kupic taka ladowarke w cenie dla kowalskiego? Jesli nie znajde nic takiego to chyba sam zrobie na podstawie HUB’a USB

  • kamiltbg

   Griffin Powerdock 5, ale cena to też przesada.

 • bin

  czyli pewno zastanowie sie nad hubem usb

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona