Ważne

Griffin prezentuje nową wersję MultiDock

Mniej więcej dwa lata temu firma Griffin wypuściła na rynek urządzenie o nazwie MultiDock. Pozwalało ono na jednoczesne ładowanie i synchronizację 10 tabletów firmy Apple, i miało postać wielkiej czarnej skrzynki, przez co nadawało się głównie do zastosowań biurowych. Teraz MultiDock powraca w nowej, odświeżonej formie, za którą odpowiedzialny jest Thomas Meyerhoffer, były projektant Apple.

Mimo iż nowy MultiDock jest dużo mniejszy od poprzednika (wymiary zewnętrzne: 32.3 cm x 38.c cm x 32 cm) pozwala on na ładowanie takiej samej ilości urządzeń. Nowy design daje nam dodatkowo możliwość umieszczania w jego wnętrzu tabletów o innych wymiarach niż iPad (pojedyncze miejsce na tablet ma wymiary 21.5 cm x 3.17 cm x 28 cm). Każde ze złączy USB daje nam 10 W (5V, 2.1A). Akcesorium  korzysta z autorskiej technologii ChargeSensor™, która rozpoznaje rodzaj podłączonego urządzenia i sama dobiera optymalny sposób ładowania. Co więcej, MultiDock można łączyć w wieżę składającą się z trzech sztuk, co pozwala na jednoczesne ładowanie i synchronizację do 30 tabletów/telefonów.

Niestety, podobnie jak to było w przypadku poprzedniej wersji, cena ustalona przez producenta jest dość zaporowa. Pojedynczy MultiDock kosztuje bowiem aż 699 dolarów. W sprzedaży mają pojawić się również zestawy składające się z trzech egzemplarzy, wyposażone dodatkowo w podstawkę z kółkami, dodatkowe zabezpieczenia i podstawkę na laptop. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona