Ważne

CSR prezentuje najcieńszą „klawiaturę” świata

Nawet jeśli należymy do osób lubiących czuć pod palcami tradycyjne, pełnowymiarowe klawisze, nowoczesne ultra-cienkie klawiatury mogą okazać się niezastąpione w kryzysowych sytuacjach, o czym przekonała się chyba każda osoba zmuszona do napisania dłuższego tekstu za pomocą klawiatury ekranowej. Producenci akcesoriów do tabletów od dawna prześcigają się w pomysłach na coraz to cieńsze, a co za tym idzie bardziej mobilne klawiatury. Wydaje się jednak, że projektanci z CSR (Cambridge Silicon Radio) postawili tym razem poprzeczkę tak wysoko, że przez długi czas nikomu nie uda się jej przeskoczyć (a nawet jeśli, to chyba nie będzie to już miało sensu).

Urządzenie zaprojektowane przez CSR to touchpad o grubości nieco mniejszej niż 0,5 milimetra. Nie stanowi on więc klawiatury w tradycyjnym rozumieniu tego słowa (stąd też cudzysłów w tytule), chociaż został stworzony z myślą o wykorzystywaniu go w tej roli. Możliwości tego akcesorium wykraczają jednak dużo dalej niż zwykłe udawanie fizycznych klawiszy. W połączeniu z odpowiednimi aplikacjami pozwala nam ono np. na wykorzystywanie popularnych gestów, rozpoznawanie odręcznego pisma oraz szkicowanie za pomocą specjalnego rysika/długopisu. Urządzenie zaprojektowano z myślą o współpracy z systemami iOS, Android i Windows 8. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie produkt ten trafi do sprzedaży.

Nie da się jednak ukryć, że gadżet ten powstał jedynie w celu zaprezentowania światu technologii opracowanych przez CSR. Cienki, giętki materiał działający jako bezprzewodowy touchpad zużywający niewielką ilość energii (Bluetooth Smart) może za kilka lat okazać się fundamentem dla całkiem nowego rodzaju gadżetów rodem z filmów Sci-Fi.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona