Ważne

Nowy Google Nexus 7 z aktualizacją rozwiązującą problemy z ekranem

Tablet Google Nexus 7 (2013) otrzymał aktualizację oprogramowania zawierającą nowy, poprawiony sterownik wyświetlacza. Nowa wersja systemu nosi oznaczenie JSS15Q i została wydana w odpowiedzi na liczne skargi ze strony użytkowników narzekających na problemy z działaniem warstwy dotykowej ekranu urządzenia. Kilka tygodni temu na forum Google Products pojawił się wątek, w którym właściciele tabletów opowiedzieli o braku reakcji na przesunięcia palcem, interpretacji pojedynczych dotknięć jako podwójnych, samoczynnym przewijaniu list i wybieraniu elementów interfejsu, powolnej lub niedziałającej funkcji pinch-to-zoom w mapach i przeglądarce internetowej oraz problemach z klawiaturą ekranową.

Informację o udostępnieniu aktualizacji z poprawką opublikował Paul, jeden z pracowników Google udzielający się w grupie dyskusyjnej Google Products. Nie wiadomo, kiedy nowa wersja systemu trafi do użytkowników. Na ten moment powiadomienia o jej dostępności nie otrzymał żaden ze znanych mi posiadaczy nowego Nexusa 7, podobnie cicho jest na forach internetowych. Miejmy nadzieję, że aktualizacja pojawi się wkrótce, albowiem wielu klientom brakuje cierpliwości i wadliwe urządzenia oddaje do sklepów.

Nie zważając na wspomniane i – jak sądzę – już usunięte problemy z ekranem dotykowym, Google Nexus 7 to bardzo dobry tablet mogący pochwalić się nowoczesną specyfikacją i dużymi możliwościami. Pod jego 7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.3 Jelly Bean, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, opcjonalny modem 3G/LTE, kamerę internetową 1,2 Mpix oraz aparat fotograficzny 5 Mpix. Warto wspomnieć, że dzisiejsza aktualizacja nie jest pierwszą, jaką otrzymało urządzenie. Tuż po wprowadzeniu na rynek Google wydało dwie poprawki optymalizujące wydajność i niektóre funkcje systemu.

Aktualizacja:

Wygląda na to, że nowa wersja oprogramowania rozwiązuje także problem z działaniem odbiornika GPS i została udostępniona także posiadaczom tabletów Google Nexus 10. Dobra robota, Google!

via Engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona