Ważne

appki warte wzmianki #3: 6 popularnych czytników newsów

appki warte wzmiank

W erze internetu odpowiednie filtrowanie przenikających do nas zewsząd informacji jest kluczowe, aby nie zostać zasypanym przez sterty tych kompletnie bezwartościowych. Na pomoc przychodzą nam tzw. news readery, które odpowiednio dopasowują interesujące nas treści. Dzisiaj przejrzymy najchętniej pobierane aplikacje tego typu, dzięki którym mamy szybki i, co najważniejsze, efektywny dostęp do informacji na przeróżne tematy.

Flipboard

​Flipboard łączy w sobie elementy znane z tradycyjnych czytników newsów, dodając przy tym treści z sieci społecznościowych. Wybierając spośrod źródeł takich jak BBC News, The Verge, National Geographic, Twitter, Facebook czy YouTube, program tworzy dla nas wirtualną gazetę, której strony przerzucamy tak, jakbyśmy mieli w rękach normalny, papierowy magazyn.
Dorzućmy do tego funkcje w stylu zapisywania artykułów do późniejszego czytania offline, dzielenie ustawień poprzez wszystkie urządzenia z Androidem, 15 wersji językowych oraz wyszukiwanie tematów po dowolnej frazie i mamy w swoich rękach czytnik niemal idealny.

flipboard androidflipboard androidflipboard androidflipboard android

News Republic

​Najbardziej zyskujący aktualnie na popularności news reader. Możemy wybierać spośród setek feedów, takich jak The Washington Post, Huffington Post, Associated Press, CNET, TechCrunch, Engadget, Pocket Lint, CVG, The Verge, SB Nation, WENN, HitFix, Movifone, AOL Music, CHOW I wielu innych.

Tematycznie mamy możliwość wybierania zagadnień z zakresu polityki, sportu, biznesu, technologii, aplikacji mobilnych, rozrywki, kina, plotek, telewizji, literatury i muzyki. Zawartość tak jak w przypadku Flipboard przekazywana jest w formie imitującej papierową gazetę.

flipboard androidnews republic androidnews republic android

Pulse News

​Najczęściej ściagany czytnik na Androida, chwalony przez samego Steve’a Jobsa. Łączy w sobie feeder blogów, popularnych gazet i portali społecznościowych. Podany w eleganckiej kafelkowej formie, przypominającej nieco Metro UI, znane z Windows 8. Wygodny w użytkowaniu. Wyróżnia go funkcja highlights, dzięki której Pulse przedkłada dla nas tematy polecane przez znajomych.

pulse news androidpulse news androidpulse news androidpulse news android

Sport.pl LIVE

​Sport.pl LIVE jest czytnikiem dla wszystkich fanów sportu. Jeżeli chcesz oglądać relacje na żywo, transmisje meczów online, śledzić wyniki wydarzeń sportowych, przejrzeć terminarze zawodów, czy po prostu poczytać newsy i informacje z interesującej Cię dyscypliny – appka jest dla Ciebie. Posiada funkcję powiadamiania o najważniejszych wydarzeniach sportowych. Wszystkie informacje w czytniku pochodzą z portalu sport.pl.

BaconReader

​Czytnik newsów dla fanów portalu Reddit. Zawiera w sobie tutorial dla osób niezaznajomionych z portalem. Jest to zdecydowanie najsprawniej działająca aplikacja do obsługi reddita. Zaprojektowana przez największych diehardów portalu, pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Jak również na filtrowanie tematów według grup i słów kluczowych oraz wrzucanie zdjęć do serwisu bezpośrednio z tabletu.

BaconReader androidBaconReader android

StumbleUpon

​Jeżeli za każdym razem włączając czytnik chcesz trafić na zupełnie nową zawartość, SU jest stworzone dla Ciebie. Ta aplikacja pozwoli Ci surfować po nowych materiałach internetu w wyjątkowy sposób. Każdorazowo poprzez kliknięcie przycisku Stumble, appka wyszuka dla Ciebie losowo nowe materiały z najdalszych zakątków sieci. Dodatkowo masz możliwość personalizacji swoich zainteresowań (wybierając spośród 500 zagadnień), aby serwowany kontent stał się bardziej trafny.

StumbleUponStumbleUpon

Co z RSS Tabletowo?

Przy okazji dla naszych Czytelników mamy ważną informację. Po ostatnich problemach z kanałem RSS zmieniliśmy adres i teraz już wszystko działa tak, jak należy. Zapraszamy do pobierania newsów z www.tabletowo.pl/rss.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona