Ważne

Tablety na MWC 2013 – podsumowanie

tablety na mwc 2013

Kolejne targi Mobile World Congress za nami. Tegoroczne wydarzenie, mające miejsce w stolicy Katalonii, było wyjątkowe pod wieloma względami – ale czy interesujące? Wydarzenie zostało przeniesione z hal wystawienniczych Fira Montjuic do Fira Barcelona Gran Via, czyli nieco poza centrum miasta. Cztery dni, ponad 1700 wystawców, 72 tysiące zwiedzających – tak w liczbach przedstawiają się targi. Podsumujmy MWC 2013.

Spójrzmy prawdzie w oczy: kolejny raz targi MWC 2013 nie były zbyt bogate w tabletowe nowości – pod tym względem najlepsze było wydarzenie sprzed dwóch lat, MWC 2011. Ale nie ma się co dziwić. Sony, LG i ZTE zaprezentowali swoje modele, odpowiednio: Xperia Tablet Z (naprawdę robi świetne wrażenie!), Tab-Book i V98, na długo przed targami, więc nie było to dla nas zaskoczeniem, że pojawią się w Barcelonie (choć to właśnie tu miałam możliwość pierwszy raz z nimi obcować). Podobnie jak Canonical z Ubuntu Touch.

Spodziewaliśmy się, że w Barcelonie poznamy tabletowe nowości Asusa. Od dłuższego czasu pewny był debiut 7-calowego Asusa FonePad z procesorem Intela i możliwością dzwonienia – za 219 euro. Większym zaskoczeniem było natomiast pokazanie światu Asusa Padfone Infinity z 5-calowym ekranem Full HD i 10,1-calową stacją, także Full HD – całość za… 999 euro.

Firma Hewlett-Packard, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, postanowiła wejść na rynek tabletów z Androidem. I nie zamierza z niego szybko uciekać. Jak potwierdziła Meg Whitman, CEO HP, producent będzie sukcesywnie wprowadzać kolejne tego typu produkty. Pierwszym jest tani HP Slate 7 – za 149 euro. W Polsce pojawi się w lipcu.

Tabletowe nowości zaoferowała firma Fujitsu, która pokazała dwa całkowicie różne od siebie urządzenia: Stylistic M702 z Androidem oraz Arrows Tab Q592/F z Windows 8. Będąc już na Wschodzie, warto zajrzeć do ZTE, na stoisku którego pojawił się ciekawy tabletofon – ZTE Grand Memo z 5,7-calowym ekranem. Dodatkowo Acer zapowiedział nadejście Iconia B1 z 16GB pamięci wewnętrznej, natomiast Lenovo pokazało trzy urządzenia: A1000, A3000 i S6000.

Zawiódł Samsung, który na kilku stołach promował wyłącznie swojego najnowszego członka rodziny Note – Galaxy Note 8.0 (w sumie było kilkadziesiąt testowych egzemplarzy) i akcesoria do niego przeznaczone. Zabrakło przedstawicieli trzeciej generacji tabletów z serii Galaxy Tab. Ale cóż, przecież nikt nie gwarantował, że właśnie w Barcelonie ich ujrzymy – ale taką nadzieję, niestety, mieliśmy. Poniżej Note 8.0 vs iPad mini – który prezentuje się lepiej?

tablety na mwc 2013

Wytrzymałość Gorilla Glass 3 – dla tych, którzy jeszcze nie widzieli:

Tablety na MWC 2013

AMD Turbo Dock. Na stoisku AMD znaleźliśmy prototyp hybrydy wykorzystującej technologię AMD Turbo Dock. Urządzenie produkcji firmy Compal zostało wyposażone w 13-calowy ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli) i czterordzeniowy procesor AMD Temash. Firma porównywała wydajność wspomnianego urządzenia z innym produktem – na Intel Atom Z2760 – za pomocą benchmarku Fish Bowl HTML5. Sprawdźcie poniżej jak to wyglądało:

Inne ciekawostki z targów

Na stoisku Nokii można było wcielić się w jednego z piłkarzy Barcelony i zrobić sobie zdjęcie z „kolegami” z drużyny

Tablety na MWC 2013

Na korytarzach pomiędzy halami wystawienniczymi ustawione zostały szafeczki z ładowarkami do telefonów. W każdej znajdowały się trzy różne złącza, wśród nich microUSB i 30-pinowe Apple (i chyba Nokii, ale głowy sobie uciąć nie dam, bo jednak jeszcze może się do czegoś przydać ;)). Można było zostawić smartfona w szafeczce, zamknąć go na klucz i wrócić po zwiedzeniu hal – świetna sprawa. I to wszystko oczywiście za darmo.

Tablety na MWC 2013

Stoisko Motoroli w tym roku było bardzo ubogie. Z racji tego amerykański koncern starał się do siebie przyciągnąć zwiedzających możliwością zrobienia sobie ciekawych zdjęć – na skraju przepaści i na zjeżdżalni.

Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013

Było na kim oko zawiesić (tak przynajmniej mówili branżowi koledzy ;)), czyli hostessy:

Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013

Czas na targach umilali również panowie:

Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013 Tablety na MWC 2013

I tak to właśnie było… Do zobaczenia za rok, Barcelono!

_

Partnerem fotograficznym tegorocznego wyjazdu na MWC była firma Canon.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona