Ważne

Facebook zaktualizowany o wiadomości głosowe

Dwa dni temu pojawiła się najnowsza aktualizacja klienta Facebooka na urządzenia z Androidem. Została ona oznaczona wersją 2.1 .

Co nowego wnosi? Według producenta:

 • Szybsze otwieranie i wyświetlanie zdjęć,
 • Udostępnianie zdarzeń znajomych na osiach czasu, stronach i w grupach,
 • Wysyłanie wiadomości głosowych pozwalające łatwo dzielić się dłuższymi wiadomościami.

Największe zainteresowanie budzi możliwość przesyłania notek audio. Od teraz w trakcie konwersacji, oprócz dzielenia się obrazkami czy zdjęciami, mamy również możliwość udostępnienia nagranej wiadomości głosowej.

Sam proces wygląda następująco – po wybraniu opcji “Nagraj dźwięk” pojawia się ogólnie znany klawisz record. Naciśnięcie przycisku rozpoczyna nagrywanie, podczas którego nasz palec musi wciąż stykać się z ekranem. Dlaczego? Ponieważ zwolnienie nacisku powoduje zakończenie nagrywania. Jeżeli w trakcie stwierdzimy, że coś poszło nie tak, możemy anulować proces. W tym celu należy najpierw zsunąć palec z przycisku i dopiero wówczas go puścić.

Niestety jednak twórcy nie wzięli pod uwagę użytkowników tabletów – i tak po wyborze nagrywania dźwięku, jak widać na załączonych obrazkach, aplikacja automatycznie przechodzi w tryb portretowy.

Wykonane i przesłane nagranie trafia do osoby, która ma bezpośredni podgląd długości wiadomości oraz oczywiście możliwość jej odsłuchania. Całość działa przyzwoicie, nie pojawiają się żadne błędy, nawet przy dłuższych nagraniach.

Oprócz notatek audio warto również zwrócić uwagę na fakt poszerzenia możliwości funkcji “Udostępnij”. W najnowszej wersji klienta możemy wybrać gdzie powielony post ma zostać zamieszczony – czy to będzie tablica nasza/znajomego, czy może fanpage bądź grupa do której należymy. Oczywiście tak jak w przeglądarkowej wersji portalu, udostępniać możemy tylko opisy zawierające jakiś link.

Klient Facebooka jest dostępny za darmo w sklepie Google Play.

Komentarze

 • przyszły mąż Kasi

  nawet ciekawe

 • cooliguana

  Google Play też zaktualizowany do 3.10.10 można filmy kupować i muzykę

  • cooliguana

   Jednak niestety tylko błąd.

 • Zszywacz

  Najpierw by się zajęli zużyciem baterii, bo po zainstalowaniu tej aplikacji tracę extra 40% baterii note 10.1. Jak ją odinstaluję to jest ok.

  • marekbn

   Jak wyłączysz synchronizację z FB wszystko powinno wrócić do normy. FB działa jako aplikacja w tle pobierając wszystko co może a przy okazji zżera baterię . Jak kiedyś w folderze zdjęć znalazłem ponad
   100 zdjęć które mogły dotyczyć moich znajomych to się wściekłem. Nikt nie pytał mnie o zgodę czy mam ochotę oglądać gołą d…ę nieznanego mi osobnika – (a takie zdjęcie też tam było ) . A właściwie wyraziłem zgodę właczając synchronizację . FB zrobił się wśibski i bezczelnie ingeruje w zawartość mojego smartfona i tabletu . A na to się nie zgadzam ! Dlatego też bye,bye Facebook !

 • a mi FB jak zawieszało Nexusa 7, tak nadal potrafi (jako jedyna aplikacja)…

  • mati9815

   Mi nie zawiesza

 • troll

  Nigdy nie instaluje aplikacji jesli dostepna jest mobilna wersja strony, nie rozniaca sie niczym od samej aplikacji.

 • Touldie

  A ja dla odmiany skasowałem konto na FB (o ile to w ogóle możliwe) :) Wszystkich znajomych, których naprawdę znam wpisani są do książki telefonicznej.

 • Łukasz

  gratuluję 5 tys. oblubieńców na fejsie ;)

 • antyfb

  Bedzie tylko wiecej ramek “div” do blokowania. przeciez to wogule juz nie robi sie smaczne, wszedzie latajace ramki z fanami, to ochydne b-ee na blu tle. No bo wszyscy tak robia to i ja musze ?! A wy naiwni sie wystawiacie jak na patelni w tych tak odjechanych i trendi spolecznosciowkach. A inni na was zarabiaja i zeruja. A to ze usuniecie konto to juz i tak nic nieda, bo kto raz wystawil swoj fejs na publike to juz na zawsze w sieci pozostanie. Potem tylko search i mamy jak wyglada, gdzie sie porusza (widac pieknie na zdjeciach), ile sie rozmnozyl, czy juz wolny/a po rozwodzie…

  • Touldie

   Byłem bardziej przezorny i założyłem konto wirtualne. A w galerii miałem zdjęcia kwiatków i drzewek :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona