Które tablety mają najlepsze baterie?

Które tablety mają najlepsze baterie?

Pojemność i wydajność baterii to czynniki, które odgrywają bardzo dużą rolę w wyborze idealnego tabletu internetowego. Im większe ogniwo, tym rzadziej urządzenie będzie domagało się podłączenia do prądu. Wpływ na czas pracy na pojedynczym ładowaniu ma nie tylko rodzaj i pojemność baterii, ale i optymalizacja systemu operacyjnego, podzespołów i styl użytkowania, czyli sposób, w jaki korzystamy z „dachówki”. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski serwis Which?, jeżeli szukacie najbardziej energooszczędnego tabletu, powinniście zainteresować się produktami firmy Apple.

Test akumulatorów został przeprowadzony na 16 urządzeniach w dwóch grupach – 7″ oraz 10″ – i polegał na nieustannym wyświetlaniu stron internetowych i filmów wideo przy jasności ekranu ustawionej na 200 nitów. W kategorii 10-calowych tabletów wygrał iPad z ekranem Retina, który rozładował się dopiero po 13,5 godzinach. Konkurencyjne urządzenia, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i Sony Xperia Tablet S, wyłączyły się po niespełna 9 godzinach, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o „dachówki” 7-calowe i większe, laur zwycięzcy trafił do rąk iPada mini, który uzyskał wynik prawie 13 godzin ciągłego wyświetlania stron i filmów. Baterie tabletów Google Nexus 7 i Amazon Kindle Fire HD wystarczyły na około 9 godzin.

Jak długim czasem pracy na baterii może pochwalić się Wasza „dachówka”?

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona