Firma Coby zapowiada serię nowych tabletów - Tabletowo.pl
Ważne

Firma Coby zapowiada serię nowych tabletów

Tabletowo.pl Firma Coby zapowiada serię nowych tabletów Nowości

Firma Coby stara się nadgonić rynek mobilny wprowadzając nowe tablety. Przez ostatnie tygodnie FCC (Federalna Komisja Łączności) zatwierdziła aż 3 urządzenia z serii Kyros. Tablety będą się od siebie różnić jedynie przekątną ekranu oraz rozdzielczością… no i zapewne również ceną.

  • Coby Kyros MID7060: 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli
  • Coby Kyros MID8060: 8-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli
  • Coby Kyros MID1060: 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli

Każdy tablet będzie wyposażony w 2-rdzeniowy układ Amlogic AM8726-MX z procesorem ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1 GHz. Jest to pozytywna zmiana względem poprzednich urządzeń tego producenta, które pracowały dzięki ARM Cortex-A8. Możemy zatem liczyć na znacznie większą wydajność, choć nie spodziewajmy się jednak, że będzie to „demon szybkości” wśród aktualnie dostępnych na rynku tabletów.

Na pokładach urządzeń odnajdziemy również 1 GB pamięci RAM, 4 GB lub 8 GB pojemności – z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 32 GB dzięki czytnikowi kart microSD, moduł Wi-Fi, port microUSB oraz wyjście miniHDMI. Dokumenty złożone do FCC określają wgrany system jako Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), ale do czasu premiery może on zostać upgrade’owany.

Coby znany jest z produkcji tabletów mieszczących się pomiędzy tanimi budżetówkami a produktami z wyższej półki, co również ma przełożenie na ich cenę. Spodziewajmy się zatem, że za największe z urządzeń (MID1060) przyjdzie nam zapłacić nie więcej niż 250 dolarów.

Więcej informacji z pewnością znajdziemy w sekcji tabletów na stronie producenta, jednakże dopiero po oficjalnej premierze. Odbędzie się ona prawdopodobnie podczas targów CES (Consumer Electronics Show), które co roku mają miejsce w Las Vegas – ich termin w 2013 roku wyznaczono na  8-11 stycznia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona