Ważne

Skype na Androida doczekał się istotnych modyfikacji

Microsoft po zmianach na platformach desktopowych wprowadza pierwsze modyfikacje na Androida. Dotykają one przede wszystkim wersji na tablety.

Najważniejsza zmiana w aplikacji  to interfejs użytkownika. Jest bardziej przejrzysty i w stosunku do swojego poprzednika zdecydowanie lepiej przystosowany do wyświetlania na dużych ekranach. Miejsce zostało lepiej wykorzystane i program nie wygląda już jak mocno rozciągnięta aplikacja na komórkę. Całkowicie odmienione zostało okno rozmowy, dodano po lewej stronie listę ostatnich konwersacji, dzięki temu nawigacja pomiędzy kilkoma rozmowami jest o wiele łatwiejsza.

Do programu czego można było się spodziewać dodano też możliwość połączenia konta skype z kontem Microsoft Live. Zapewnia to uspójnioną listę kontaktów z usługami takimi jak Outlook, Hotmail czy Messenger.

Od strony technicznej zaś zmieniony został kodek odpowiedzialny za dźwięk na stworzony przez firmę z Redmond SILK. Kodek ten jak zapowiadają jego twórcy przystosowany jest do lepszego pakowania i rozpakowywania ludzkiego głosu co ma znacząco wpłynąć na jakość dźwięku pod kątem rozumienia tego co chce przekazać nam nasz rozmówca.

Całość wygląda zachęcająco i dostępna jest do pobrania w Google Play.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona