Tank Hero – wracają wspomnienia z Pegasusa
Ważne

Tank Hero – wracają wspomnienia z Pegasusa

tank hero

Tym dzisiejszym wpisem będę się starał troszeczkę bardziej rozruszać dział aplikacje/gry, który aż się o to prosi. Zacznę od gry Tank Hero.

Czy jest wśród czytelników portalu Tabletowo.pl osobą, która choć raz w dzieciństwie grała w kultową grę zręcznościową, pod tytułem Tank 1990? Owa gra była dostępna na legendarnej i dla wielu kultowej konsoli Pegasus. Dziś postaram się wrócić do owych klimatów właśnie dzięki Tank Hero.

tank hero

Natrafiłem na tą grę kilka godzin przed mym wyjazdem do Bielska Białej, jakieś 2 tygodnie temu. Poszukiwałem nowych gier, aby umilić sobie podróż naszą koleją. Znalazłem ją w sklepie Google Play, widniała tam jako gra Zręcznościowa. Przeczytałem opis, komentarze a na końcu obejrzałem film dodany przez producenta gry – Clapfoot:

Przypomniały mi się czasy, kiedy właśnie na kultowym obecnie Pegasusie wraz z sąsiadem męczyliśmy Tank 1990. Teraz nadszedł czas mobilności dla gier, więc bez zawahania zainstalowałem Tank Hero na swym tablecie, którym jest Nexus 7. Spakowałem się i ruszyłem na stację. Podróż miała trwać, z założenia, około 2 godzin i 15 minut. Wsiadłem do pociągu, odłożyłem torbę na półkę, wcześniej wyjmując tablet i zaczęło się.

Tank Hero jest typową zręcznościówką z dwoma trybami, Kampanią i trybem Przetrwania. Dostajemy do dyspozycji swój własny czołg, którym zwalczamy inne, atakujące nas wrogie pojazdy. Mamy do dyspozycji 5 typów pocisków, za pomocą których musimy zwalczyć 5 różnych typów wrogich czołgów. Wszystko to rozgrywa się obecnie na ponad 120 różnych planszach w 2 światach. Całość jest ukazana w grafice 3D i wspierana wysoką rozdzielczością dla tabletów. Gra, dzięki temu, nie męczy wzroku nawet podczas dłuższego zasiedzenia.

Z początku, zaraz po uruchomieniu, gra wydała mi się troszkę zbyt łatwa. Jednak już po chwili grania Tank Hero, udowodnił mi jak bardzo się myliłem. Gra wymaga od nas refleksu i to naprawdę dobrego oraz przewidywania połączonego z dobrym planowaniem swych ruchów.

Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, więc bywa trudno, szczególnie na wyższych poziomach, gdzie naprawdę trudno awansować już za pierwszym podejściem. Wraz z kolejnymi poziomami zmieniają nam się plansze (rozmieszczenie przeszkód) oraz typy czołgów na nich występujące (chodzi o rodzaj używanych przez nich typów pocisków, których-  jak wspomniałem już wyżej – jest 5).

Dodatkowo każde przejście danego poziomu/planszy jest kwitowane zdobyciem jednego z 3 medali (złoty, srebrny, brązowy). Dla lubiących zdobywać Achievementy, została przewidziana taka opcja, co wymaga darmowej rejestracji na OpenFeint, z poziomu statystyk w menu gry.

Tank Hero jest typowym zręcznościowym „zjadaczem” czasu, o czym doskonale świadczy fakt, iż cała podróż minęła mi jak z bicza trzasnąć. Grafika jest przyjemna dla oka, a poziom trudności rośnie wprost proporcjonalnie do postępów w grze, stając się w pewnym momencie naprawdę godnym przeciwnikiem. Spędziłem przy tej grze już kilka dobrych godzin i uważam iż warta jest polecenia oraz zainstalowania na naszych tabletach. Dodatkowo na jej plus działa to, że jest to gra w 100% darmowa. Jej producent stworzył jeszcze jedną bardzo podobną grę opartą o Tank Hero, mianowicie Tank Hero: Laser Wars, która występuje w wersji darmowej, jak i w wersji płatnej pod nazwą Tank Hero: Laser Wars Pro (aktualnie kosztuje 6,38 złotych). Po samej nazwie możecie wywnioskować o zmianach w kolejnej odsłonie Tank Hero.

Linki do Tank Hero na poszczególne platformy:
iOS,
Android.

_

Jeśli macie jakieś konkretne gry lub aplikacje, które chcielibyście, byśmy opisali na łamach Tabletowo.pl – dajcie znać w komentarzach – weźmiemy pod uwagę w kolejnych wpisach.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona