Ubuntu na Google Nexus 7? To możliwe (wideo)
Ważne

Ubuntu na Google Nexus 7? To możliwe (wideo)

Plotki dotyczące ewentualnego wejścia Canonical na rynek tabletów internetowych co jakiś czas pojawiają się, by zaraz później zniknąć w otchłani innych spekulacji. Pod koniec 2010 roku, kiedy to tak naprawdę nie wiadomo było w jaką stronę rozwinie się tego typu sprzęt, firma zdementowała wszelkie pogłoski o nadchodzącym Ubuntu na tablety. Jakiś czas później jednak zmieniła zdanie i rok temu zapowiedziała, że oprogramowanie zadebiutuje na tabletach, smartfonach i telewizorach. Czy coś się zmieniło od tamtej pory? Chyba niewiele poza tym, że prace faktycznie trwają.

Dowodem tego niech będzie bardzo krótkie wideo pokazujące tablet Google Nexus 7 działający w oparciu o Ubuntu. Co ważne, filmik pochodzi z oficjalnego źródła, bowiem od jednego z inżynierów Canonical. Zamieścił go w sieci Victor Palau.

Jakiś czas temu założyciel Canonical, Mark Shuttlesworth, zapowiedział, że począwszy od Ubuntu 13.04 (okolice kwietnia 2013), firma skupi się na kwestiach związanych z urządzeniami mobilnymi. Miał na myśli przede wszystkim konsumpcję pamięci, długość pracy baterii i prądożerność systemu oraz zoptymalizowanie Ubuntu do działania na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Cały czas czekamy na efekt tych prac.

Ubuntu na tabletach? Jestem za. Dajcie znać co myślicie na ten temat.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona