Ważne

7-calowy Ematic FunTab Pro – jeszcze jeden tablet dla dzieci

Już wkrótce dzieci będą miały podobnie szeroki wybór dedykowanych im tabletów, jak my “dachówek” z prawdziwego zdarzenia. Co ciekawe, urządzenia stworzone z myślą o najmłodszych nie ustępują możliwościami swoim droższym, poważniej wyglądającym braciom. Więcej – jedno z nich może pochwalić się całkiem niezłą specyfikacją, w której skład wchodzi czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3. Jeżeli od dłuższego czasu nosicie się z zamiarem zakupu tabletu dla swojej pociechy, zainteresujcie się nową propozycją Ematic.

Ematic FunTab Pro, jak głosi tytuł wpisu, jest 7-calowcem mogącym pochwalić się matrycą o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, CPU taktowanym zegarem 1GHz, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej i systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich (zapewne z jakąś nakładką, która uniemożliwi milusińskim zabawę ustawieniami i pobieranie płatnych aplikacji). Co ciekawe, na pokładzie FunTab Pro producent umieścił kilka przydatnych gier i aplikacji. Jest to Zoodles mające stworzyć “bezpieczne dla dziecka środowisko sprzyjające nauce”, programy Skitch, School Assistant oraz gry Cut The Rope i Angry Birds.

Całość została zapakowana w przyjemną dla oka obudowę o zaokrąglonych rogach i profilu gwarantującym pewny chwyt. W przypadku dzieci jest to niezwykle ważne – szczególnie te najmłodsze lubują się w ciskaniu o ściany i gryzieniu wszystkich przedmiotów, które wpadną im w ręce. Za tablet Ematic FunTab Pro dla Waszej pociechy (lub dla Was samych, nie wnikam) przyjdzie Wam zapłacić 150 amerykańskich dolarów. Urządzenie już wkrótce trafi do oferty sklepu Walmart.

via Engadget

Komentarze

 • Allerien

  Jarku, moja czterolatka gra regularnie w Cut the Rope, różne tam puzzle, kolorowanki, rysowanki itp. a wszystko na “dorosłym” Sony S (pierwszej generacji). Zapewniam Cię, że największym problemem nie jest “lubowanie się” w ciskaniu o ściany (nieźle z tym pojechałeś…), ale “Tato, pomóż, to jest za trudne!”:) Co nie zmienia faktu, że taki Ematic mógłby się przydać, żebym mógł w międzyczasie na Kindlu gazetkę poczytać :)

 • Johnykalesony

  No spoko, ale 1 ghz to za mało na cierpliwość dziecka.

 • n.

  1 ghz w zupelnosci wystarcza moim (niecierpliwym) dzieciom.
  Co do lubowania sie w ciskaniu o sciane… hehehe, nie jest tak zle, takie rzeczy zwykle koncza sie przed 2 rokiem zycia. A ze sie czasem wyslizgnie z rak.. zdarza sie. Doroslym tez ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona