Ważne

Microsoft testuje aplikacje na tablecie Nokii z Windows RT?

Na temat tabletu Nokii krążą już w sieci legendy. Początkowo można było odnieść wrażenie, że była to jedynie “sztuka dla sztuki” i mówiono się o nim całkowicie bezpodstawnie. Później, gdy fiński koncern zbliżył się do Microsoftu i przypieczętował współpracę w zakresie smartfonów z Windows Phone, można było mieć nadzieję, że ta rozszerzy się również o tablety. Swego czasu główny inżynier Nokii stwierdził, że producent ciężko pracuje nad własnym urządzeniem tego typu, by chwilę później Keith Nowak, rzecznik prasowy Nokii, powiedział, że jego słowa były niewłaściwe i zaprzeczył wszelkim plotkom dotyczącym nadchodzącego tabletu Nokii. Koniec streszczenia dotychczasowej sytuacji urządzenia – widmo, pora przejść do chwili obecnej. Według najnowszych informacji, Nokia bacznie obserwuj rynek tabletów internetowych i, podobno, niebawem chce na niego wejść z własnym sprzętem, którym ma być tablet z Windows RT.

W sieci pojawiły się nawet informacje, jakoby Nokia posiadała już tablet z Windows RT. Z wieści tych wynika, że urządzenie jest obecnie wykorzystywane przez Microsoft i partnerów koncernu z Redmond do testów aplikacji z Windows Store. A że do tego był potrzebny tablet z procesorem opartym o architekturę ARM, to właśnie Nokia miała takie rozwiązanie rzekomo dostarczyć.

Wszystko układa się w jedną całość. Pytanie, w chwili obecnej, jest jedno: nawet jeśli tablet Nokii już istnieje, to czy zadebiutuje dla szerszego grona odbiorców? Jeśli tak by się miało faktycznie stać, to zapewne pod koniec października. Uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy. Nic innego w tej sytuacji nie możemy zrobić.

źródło

Komentarze

 • m

  To mnie rozbawiło:
  “Nokia bacznie obserwuje rynek tabletów internetowych i, podobno, niebawem chce na niego wejść z własnym sprzętem”

  Postawa godna potentata, który patrzy na niszowy rynek i chce go rozhulać. LOL.

 • Allerien

  Pytanie: dlaczego Microsoft nie testuje aplikacji na Surface? Możliwe opdowiedzi:
  1) Surface RT był niedawno/jest nadal niedopracowany.
  2) Powyższa plotka jest jedynie plotką…

  Ktoś ma inne sugestie?

  • mobile4you

   Są jeszcze inne opcje,
   3) Tablet Nokii ma komponenty (np. procek od TI, grafika AMD, …) inne niż standardowe Surface.
   4) Tablet Surface jest Nokii.

   Nie mniej uważam, to za zwykłą plotkę PR.

 • byłbym za jeżeli tablet od Nokii był 7 calowy, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu interfejsu

  (ktos musi nie spac,)

 • Xmen

  Rysunkowy tablet chyba od Mleczki

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona