Ważne

Street View w przeglądarkowej wersji Google Maps na iOS

Na temat map udostępnionych przez Apple w iOS 6 powiedziano już wiele – w zdecydowanej większości nie były to pochlebne słowa. Nawet sam CEO Apple, Tim Cook, za nie przepraszał i polecał korzystanie z usług konkurencji… Podczas gdy my wciąż czekamy na debiut aplikacji Google Maps na iOS, internetowy gigant z Mountain View udostępnił inną nowość, mającą nam chwilowo zrekompensować brak wspomnianego programu. Otóż w przeglądarkowej wersji Google Maps możemy korzystać ze Street View.

Na stronie Google Maps, po wpisaniu i wyszukaniu konkretnego adresu, na pasku przy dolnej krawędzi ekranu, pojawiła się ikonka ludzika. Jej naciśnięcie skutkuje przejściem do drugiego okna, w którym otwiera się widok Street View. Oczywiście opcja ta działa pod warunkiem, gdy samochody Google przejechały przez wyznaczone miejsce i zrobiły odpowiednie zdjęcia. Gdy funkcja jest niedostępna, ludzik jest szary i nie da się na niego kliknąć. W Polsce, niestety, jest wiele takich miejsc.

Nowość jest dostępna w przeglądarkowej wersji Google Maps na iOS, zarówno w iPadzie, jak i w smartfonach iPhone. Zobaczcie jak to wygląda:

Google Maps Street View iOS Google Maps Street View iOS

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona