Open WebOS 1.0 przeportowany na Asusa Transformer Prime

open webos 1.0 asus transformer prime

Po tym, jak firma HP wyprzedała swoje tablety TouchPad za jedyne 99 dolarów, w zarządzie koncernu podjęta została decyzja o przyszłości systemu operacyjnego WebOS. Dzięki temu od jakiegoś czasu jest to otwarta platforma. Jeśli znudził Wam się system internetowego giganta Google – Android, możecie spróbować właśnie WebOS. Z takiego założenia wyszedł jeden z użytkowników Asusa Transformer Prime TF201, który postanowił przeportować WebOS, a dokładniej mówiąc Open WebOS 1.0, na to właśnie urządzenie.

Odpowiedzialnym za całe zamieszanie jest Steven Troughton-Smith, który postanowił udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Obrał sobie za cel przeportowania Open WebOS 1.0 na Transformer Prime i mu się to udało. O pomyślnym zakończeniu swojej misji, Troughton-Smith poinformował na Twitterze. Tam też umieścił zdjęcie, które widzicie powyżej, przedstawiające Asusa Transformer Prime nie z Androidem, a właśnie z Open WebOS 1.0.

Należy pamiętać, że port ten wymaga jeszcze sporo dopracowania, a to może zająć nawet kilka tygodni. Dopiero wtedy nie będzie się zacinał i zamyślał, nabierze płynności działania i prawidłowego funkcjonowania. Tak naprawdę nie wiemy nic na temat działania WebOS na Transformer Prime, bowiem Steven nie zdradził żadnych informacji dotyczących tego, co działa, a co nie.

Co myślicie o portowaniu WebOS na tablety z Androidem? Z racji tego, że HP TouchPad nigdy nie był dostępny w Polsce, a telefony Palm Pre jakoś nigdy nie wzbudziły mego zainteresowania, nigdy nie miałam możliwości bliższego poznania tego systemu. Dzięki takim akcjom pojedynczych modderów jest szansa, by na własnych urządzeniach poznać nową platformę, która obecnie rozwijana jest jako open source.

źródło

Komentarze

 • Rafał

  Podobny sens ma “stawianie” DOS’a na iPhone. Sztuka dla sztuki. Dużo rzeczy można tylko czy jest sens. Nie sądzę żeby Open WebOs się przyjął chociaż miał parę funkcji których mi brakuje w panujących systemach.

 • biscuit

  Miałem telefon Palm Pre 2. Niestety w Polsce aplikacje trzeba było wgrywać “nieoficjalnie”. Ale sam multitasking w systemie naprawdę zaskakiwał – ponad 50 aplikacji w tle a urządzenie w dalszym ciągu zachowało płynność i nie ubiło żadnego programu. Jednak pomijając wielozadaniowość, Android jest zdecydowanie lepszy.

 • Kathumax

  W drugą stronę to by miało sens, a tak…. Pobawić się można.

  • biscuit

   W drugą stronę jest od dłuższego czasu. Na dobrą sprawę jeszcze przed porzuceniem webOS przez HP pojawiały się porty androida na touchpada.

 • ainaruth

  To tylko eksperyment, żeby pokazać, że się da. Kompletnie bezużyteczne w rzeczywistości..
  Ja czekam raczej aż będzie można żonglować zamiennie Androidem i Win8 na tym tablecie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona