Android 4.0.4 ICS dla Motoroli Xoom 2 Media Edition w czwartym kwartale 2012

Jeżeli zajrzeliście do mojej recenzji Motoroli Xoom 2 Media Edition, wiecie, że tym, co przeszkadzało mi w niej najbardziej, była wersja systemu operacyjnego. Android 3.2 Honeycomb po prostu nie spełniał swojego zadania i nie zachęcał do korzystania z urządzenia. Podczas testów miałem nadzieję na niespodziewane pojawienie się powiadomienia o aktualizacji do 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety, nie doczekałem się go i nie bez powodu – producent przesunął udostępnienie nowej wersji systemu na czwarty kwartał 2012 roku.

Wiadomość o planach aktualizacji została opublikowana przez Motorolę kilka dni temu i dotyczy nie tylko modelu Xoom 2 Media Edition, ale także kilku smartfonów. Uaktualnienia dla nich zostały przesunięte na okres jesienno-zimowy lub, na co może wskazywać brak konkretnych informacji, anulowane. Więcej informacji znajdziecie w źródle.

Użytkownikom 8,2-calowej Motoroli Xoom 2 Media Edition pozostaje uzbroić się w cierpliwość i napisać list do Świętego Mikołaja z prośbą o dorzucenie “Lodowej Kanapki” do stosiku prezentów pod choinką. Jest na co czekać, albowiem Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich jest bardzo dobrze zoptymalizowanym systemem, który znacząco przyspieszy i zwiększy płynność działania tabletu. Ponadto, góruje nad 3.2 Honeycomb bardziej dopracowanym interfejsem oraz większą ilością funkcji i ustawień.

via Phone Arena

Komentarze

 • barwniak

  Nie obudzili się zbyt szybko i w dodatku dlaczego nie JB :(

 • Xoom

  Przecież przesunięcie dotyczy modelu Xyboard 8.2 a nie wersji europejskiej, która nadal ma dostępność w Q3 2012 https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c

 • dred

  ta, jasne. Dla razera tez zapowiadali na pierwszy kwartal 2012, a aktualizacja przyszla we wrzesniu. Czyli dla xooma moze do polowy 2013 sie wyrobia:-)

  • biscuit

   Ja bym i tak się cieszył, z aktualizacji dla Atrixa czy Droid 3 Motrola się po prostu wycofała. Swoją drogą trochę mnie to dziwi, bo Atrix cieszy się chyba większą popularnością niż XOOM 2 ME.

 • uze

  Ja nadal liczę, że do końca tygodnia aktualizacja się jednak pojawi, xyboard to jednak trochę inny model niż europejski. Zresztą Amerykanie od dość dawna mają możliwość zainstalowania wycieku, więc są i tak w dużo lepszej sytuacji niż my…

 • lbajon

  update już jest, wgrałem go wczoraj w nocy na tablecie kupionym przez iBOOD.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona