Sony przedstawia serię zewnętrznych baterii do urządzeń mobilnych - Tabletowo.pl
Ważne

Sony przedstawia serię zewnętrznych baterii do urządzeń mobilnych

Tabletowo.pl Sony przedstawia serię zewnętrznych baterii do urządzeń mobilnych Akcesoria Nowości

Odnosicie czasem wrażenie, że Wasz tablet byłby idealny, gdyby nie akumulator, który rozładowuje się zawsze w najmniej odpowiednim momencie? Jeśli tak, to chyba nadeszła pora rozejrzeć się za zewnętrzną baterią. Na rynku takowych jest sporo do wyboru, a firma Sony postanowiła dołożyć swoje trzy grosze. Zaprezentowała serię tego typu akcesoriów, począwszy od akumulatorów o pojemności 3500 mAh aż do 7000 mAh.

W dzisiejszych czasach posiadanie zewnętrznej baterii jest bardzo przydatną sprawą – zwłaszcza w przypadku użytkowników high-endowych smartfonów czy tańszych tabletów. Akumulatory tych pierwszych mają pojemność ok. 2000 mAh (iPhone 5 – 1440 mAh, Samsung Galaxy S3 – 2100 mAh, HTC One X – 1800 mAh), natomiast drugich – ok. 3000 mAh. Urządzenie te przy intensywnym użytkowaniu bardzo szybko się rozładowują, pozostawiając nas skazanymi na podłączenie do ładowarki sieciowej lub komputera. Gorzej, jeśli nie mamy takiej możliwości… Wtedy z pomocą przychodzą takie akcesoria, jak te zaprezentowane dziś przez japoński koncern.

Najnowsze zewnętrzne akumulatory Sony charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi wymiarami (zwłaszcza grubością – 12,9 mm) i wagą (ok. 198 g), eleganckim wzornictwem i funkcjonalnością. Łatwo dostrzec, że akcesorium wielkością jest zbliżone do ładowanego smartfona.

Producent zapewnia, że jego akumulator o pojemności 3500 mAh naładuje typowego smartfona w ok. 130 minut. Co więcej, może być ładowana ponad 500 razy, a jeden cykl trwa 8 godzin przez USB lub 4 godziny przez zwykłe gniazdko sieciowe.

Ceny poszczególnych baterii zewnętrznych Sony będą się wahały w granicach 30 – 90 dolarów, w zależności od pojemności. W pierwszej kolejności trafią do sprzedaży w Japonii (14 listopada), ale producent już zapowiedział, że możemy się ich spodziewać na całym świecie. Nie została jednak ujawniona konkretna data premiery.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona