Ważne

Sony przedstawia serię zewnętrznych baterii do urządzeń mobilnych

zewnętrzna bateria sony

Odnosicie czasem wrażenie, że Wasz tablet byłby idealny, gdyby nie akumulator, który rozładowuje się zawsze w najmniej odpowiednim momencie? Jeśli tak, to chyba nadeszła pora rozejrzeć się za zewnętrzną baterią. Na rynku takowych jest sporo do wyboru, a firma Sony postanowiła dołożyć swoje trzy grosze. Zaprezentowała serię tego typu akcesoriów, począwszy od akumulatorów o pojemności 3500 mAh aż do 7000 mAh.

W dzisiejszych czasach posiadanie zewnętrznej baterii jest bardzo przydatną sprawą – zwłaszcza w przypadku użytkowników high-endowych smartfonów czy tańszych tabletów. Akumulatory tych pierwszych mają pojemność ok. 2000 mAh (iPhone 5 – 1440 mAh, Samsung Galaxy S3 – 2100 mAh, HTC One X – 1800 mAh), natomiast drugich – ok. 3000 mAh. Urządzenie te przy intensywnym użytkowaniu bardzo szybko się rozładowują, pozostawiając nas skazanymi na podłączenie do ładowarki sieciowej lub komputera. Gorzej, jeśli nie mamy takiej możliwości… Wtedy z pomocą przychodzą takie akcesoria, jak te zaprezentowane dziś przez japoński koncern.

Najnowsze zewnętrzne akumulatory Sony charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi wymiarami (zwłaszcza grubością – 12,9 mm) i wagą (ok. 198 g), eleganckim wzornictwem i funkcjonalnością. Łatwo dostrzec, że akcesorium wielkością jest zbliżone do ładowanego smartfona.

Producent zapewnia, że jego akumulator o pojemności 3500 mAh naładuje typowego smartfona w ok. 130 minut. Co więcej, może być ładowana ponad 500 razy, a jeden cykl trwa 8 godzin przez USB lub 4 godziny przez zwykłe gniazdko sieciowe.

Ceny poszczególnych baterii zewnętrznych Sony będą się wahały w granicach 30 – 90 dolarów, w zależności od pojemności. W pierwszej kolejności trafią do sprzedaży w Japonii (14 listopada), ale producent już zapowiedział, że możemy się ich spodziewać na całym świecie. Nie została jednak ujawniona konkretna data premiery.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona