Archos Arnova 7 G2i to Arnova 7 G2 z Androidem 4.0 ICS. Aktualizacja w drodze

W Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii pojawił się tablet Archos Arnova G2i. Jest to nowsza wersja modelu Arnova 7 G2, który na rynku światowym zadebiutował w lipcu ubiegłego roku. Tym, co różni urządzenia, jest wersja systemu operacyjnego: podczas gdy Arnova 7 G2 pracuje pod kontrolą Android 2.3 Gingerbread, Arnova 7 G2i może pochwalić się obecnością Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Specyfikacja tabletu nie uległa zmianie i nadal obejmuje 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor ARM Cortex A8 taktowany zegarem 1GHz, 4GB/8GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, Wi-Fi oraz port microUS. Archos Arnova 7 G2i mierzy 203 x 107 x 12 mm i waży 370 gramów.

Posiadacze modelu Arnova 7 G2 nie powinni się smucić, ponieważ producent zapowiedział aktualizację do Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Oprogramowanie będzie miało dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play, a użytkownik otrzyma uprawnienia root umożliwiające różnej maści modyfikacje. Poniższe wideo pokaże Wam, jak działa “Lodowa Kanapka” na 7-calowym Archosie 7 G2.

Tak na marginesie, chciałbym podzielić się z Wami pewną dygresją. Podczas pisania tego newsa zajrzałem do oryginalnego wpisu o premierze tabletów Archos Arnova 10 G2 i Arnova 7 G2. Został on opublikowany 28.08.2011, czyli niewiele ponad rok temu. Kilkanaście miesięcy wystarczyło, aby rynek nabrał ogromnego, wręcz oszałamiającego tempa. Oporowe ekrany zamieniły się w pojemnościowe, niskie rozdzielczości w rozdzielczości HD 720p i większe, proste procesory 1GHz w wielordzeniowe jednostki taktowane zegarami 1,5GHz, a telefonowy system operacyjny w oprogramowanie zaprojektowane z myślą o tabletach i doskonale na nich działające. Jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądała sytuacja za rok. Czy czeka nas ewolucja? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o kierunku, w którym rozwija się rynek.

via Arc Tablet

Komentarze

  • zen

    u kogoś kogo nie stać by wymieniać tablet co rok czy dwa a w dodatku dopiero planuje zakup swojego pierwszego tabletu takie informacje(o ewolucji czy rewolucji) wywołują ból głowy i dodatkowe dylematy :) Oprócz tego jaki model wybrać zastanawia się człowiek czy nie poczekać jeszcze trochę na jakiś nowy przebój. Jeśli już doczekam się swojego 300lt to chyba zablokuje moją ulubioną stronę by nie dowiedzieć się o kolejnych przebojach,np 700ki z lte czy chociażby 3G ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona