Ważne

Motorola HMC3260: powrót do przeszłości?

Witajcie w 2010 roku! Rynek tabletów internetowych jest zdominowany przez Apple iPada pierwszej generacji, konkurencja praktycznie nie istnieje. Niedawno miała miejsce prezentacja systemu Android 2.3 Gingerbread, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród producentów smartfonów i tanich “dachówek”. Wśród nowo wprowadzonych na rynek urządzeń znalazł się ciekawy komputer dotykowy Motorola HMC3260. Jak na obecne standardy, jego specyfikacja zapiera dech w… Stop.

Niestety, rok 2010 odszedł i nigdy nie wróci, a my żyjemy w 2012. Faktu tego zdaje się nie zauważać Motorola, która nie tylko nie aktualizuje swoich tabletów (Android 4.0 ICS dla Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition utknął gdzieś na Południu), ale także wprowadza na rynek urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread! Mowa o HMC3260, 18,5-calowym komputerze dotykowym, który ujrzał światło dzienne wczoraj wieczorem. Technicznie rzecz biorąc, HMC3260 jest PC, ale duży ekran dotykowy i system Android (Gingerbread! Wybaczcie, ale nie potrafię tego ścierpieć) czynią zeń bliskiego krewniaka tabletu.

Komputer jest reklamowany jako domowe centrum multimediów i trafi do sklepów w Chinach. Jego specyfikacja obejmuje podświetlany diodami LED 18,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (16:9), procesor Freescale i.MX53 ARM Cortex A8 1GHz, 1GB RAM DDR2, 4GB pamięci wewnętrznej NAND, zintegrowane klienty wideo i TV (cokolwiek to znaczy) oraz złącza internetowe EuroDOCSIS i LAN.

Motorola HMC3260 nie namiesza na rynku komputerów osobistych, a już na pewno tabletów internetowych. W dzisiejszych czasach nawet chińskie “dachówki” mogą pochwalić się większą mocą i możliwościami. 18,5-calowy ekran niewątpliwie jest największą zaletą urządzenia, ale jego niewielka jak na tak dużą przekątną rozdzielczość budzi wątpliwości co do jakości wyświetlanego obrazu. Podobnie jak system operacyjny Android, który nie może się równać ze swoimi prawdziwie komputerowymi odpowiednikami. Cena HMC3260 jest nieznana.

via Android Central

Komentarze

 • Tidies

  Apple zaraz będzie sądzić Motorole za klawiaturę

  • agn

   za biały kolor

 • xmatix

  kolejny proces w drodze..

 • Takaszi

  Nie będzie nie będzie, to “cienias” i do tego ten system. Brrrr zgadzam się z autorem.

 • macdoda

  Może czas na kolejny krok. Nowe firmwary ze wsteczną wersją systemu :P :D :D :D Po Motorolce można się wszystkiego spodziewać… :P
  Tak na serio to przypuszczam że to urządzenie jakiś czas temu zostało wyprodukowane ale odłożono je do szuflady. Teraz przyszedł moment że można nim zawalczyć i nie było czasu zrobić nowego systemu, tym bardziej że trzeba było dołożyć szybszy procesor… Nawet jak osiągnie sukces to leniwej Motoroli i tak się nie zachce robić nowego systemu :P

 • coma

  wole Androida od “prawdziwie komputerowego odpowiednika” z jedynym slusznym systemem , tfu!

  no chyba ze miales tutaj na mysli ubuntu, ale ubuntu mozna juz uruchomic i na smartfonie (ubuntu for android)… wiec na cholere komu “prawdziwy komputer”

  to przezytek, ktory zdycha na naszych oczach

  co do produktu motoroli… jest on przeznaczony na rynek chinski, jest on diametralnie inny od zachodniego, nawet sobie nie zdajecie z tego sprawy

 • swinn

  ktora motorola :) solusions czy mobility ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona