Pełnometrażowe, bezpłatne filmy na sprzęcie Samsunga, dzięki Andrino Play

W dzisiejszym świecie, w którym wszyscy są zabiegani i narzekają na brak czasu, coraz rzadziej sięgamy po dobrą książkę czy film. To właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się książki elektroniczne i czytniki, a także wszelkiego rodzaju aplikacje na urządzenia mobilne, pozwalające oglądać multimedialne materiały w każdym miejscu i o każdym czasie. Zauważył to również Samsung, który postanowił zaoferować posiadaczom swojego sprzętu mobilnego możliwość oglądania pełnometrażowych filmów na żądanie, dzięki aplikacji Andrino Play. Co ważne, całość jest darmowa.

Na pewno jednym z pierwszych pytań, jakie sobie zadaliście, było o liczbę dostępnych filmów w bibliotece Andrino Play. W tej usłudze wideo na żądanie jest obecnie ponad 500 filmów, ale sukcesywnie filmoteka jest poszerzana o kolejne filmowe nowości. “W ofercie są  zarówno światowe hity, jak i nagradzane na festiwalach ambitne produkcje polskie i europejskie”. Wśród nich znajdziemy: Hellboy: Krew i żelazo, Królowa Śniegu, Krwawa uczta, 13 Dzielnica: ultimatum, Zatoka Delfinów czy Armagedon.

Budujące są słowa Olafa Krynickiego, rzecznika Samsung Electronics Polska:

Cieszymy się bardzo, że jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na urządzeniach mobilnych usługę VoD z pełnometrażowymi filmami. Jako lider technologiczny chcemy, aby nasi użytkownicy mieli zawsze dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Dlatego też jako pierwsi, i jak na razie jedyni, mogą korzystać z Andrino Play

Aplikacja Andrino Play przeznaczona jest na urządzenia mobilne Samsunga pracujące pod kontrolą Androida w wersji 2.3 i nowszej. Wkrótce identyczna usługa zostanie wprowadzona do telewizorów Smart TV, a także do telefonów z Bada OS.

Andrino Play znajdziecie w Samsung Apps. Umożliwia oglądanie filmów na żądanie zarówno przez 3G, jak i WiFi.

Ale w informacji prasowej producenta zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz – rozróżnienie mobilnych urządzeń Samsunga. Czytamy “Samsung udostępnia użytkownikom swoich smartfonów, tabletów oraz Note’ów platformę filmową Andrino Play”. Czyli już sam koreański koncern nie zalicza Galaxy Note i Galaxy Note 2 ani do smartfonów, ani do tabletów. Ale co w takim razie z Galaxy Note 10.1? Muszę się trochę poczepiać ;)

Andrino Play Andrino Play Andrino Play

źródło

Komentarze

 • aaa

  Jest opcja bez lektora/dubbingu (po angielsku) oglądania tych filmów? Jaka jest jakość? Jest 720p chociaż?

  • Boniek

   Rozdzielczość filmów na chwile obecną to chyba 640 x 480 albo i mniejsza. Na galaxy S III nie da się oglądać.. na Galaxy Tab 8.9 tak samo.
   Biblioteka duża, ale jakość fatalna.

 • Rafał K.

  Mam SGS3 i oglądanie filmów przez Andrino Play to jakieś nieporozumienie, strasznie słaba jakość. Mogliby dać możliwość wyboru jakości filmu w zależności od szybkości internetu…
  także nie polecam.

 • loola

  Na Galaxy Tabie 10.1 również nie da się tego oglądać. Pikseloza okrutna. Być może na jakichś 2 calowych ekranach to dobrze wygląda ale nie na czymś większym. I już lepiej z youtuba sobie zapodać jakieś filmy.

 • wojtek

  Na SGS3 ledwo chodzi. Pikseloza nie polecam.

 • Marcinn”Azawakh” Wojciechowski

  Ciekawa i pożyteczna aplikacja jednak ze zbyt małą jeszcze bazą filmową. Testuję ją na Galaxy Note. Działa prawidłowo choć czasami potrafi się sama z siebie zamknąć.

 • Misiek

  Na galaxy s nawet jako tako to wygląda, tyle żyjesz bardzo cicho odtwarzany dźwięk. Na galaxy Note jest już lekka pikseloza. Wybór filmów tez póki co marny

 • Acocie

  A Pani Kasia sprawdziła tę aplikację, czy tak napisała, żeby coś było? Posta zauważyłem na jednym z samsugofilskich serwisów. Treść niesamowicie pochwalna, no to biegną instaluję i dostaje szit. Każdy film przetpotopowiej jakości (na WiFi oglądany, rzecz jasna) i to taki staroć, że głowa mała. Dajcie sobie spokój z tym czymś, to tylko tak ładnie brzmi “mamy za darmo filmy”, chociaż powinno brzmieć “mamy za darmo w cholerkę starych filmów jakości zdjęć robionych dołączanym aparatem do telefonu siemens c60”.

 • Acocie

  przedpotopowej* biegnę* (wybaczcie ;D)

  Pani Kasiu – i chwała za to! :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona