Ważne

Tablet Nokii z Windows 8 ujrzy światło dzienne już dziś? (update: niestety nie)

Nokia. Kiedyś potentat na rynku telefonów komórkowych, teraz tylko jedna z wielu firm, która stara się o kawałek – mniejszy lub większy – smartfonowego tortu. Na rynku tabletów zupełnie niewidoczna. Od marca wiemy jednak, że główny inżynier fińskiego koncernu ciężko pracuje nad tabletem Nokii. Być może ujrzy światło dzienne już dziś.

Pierwsze przesłanki co do tego pojawiły się ledwie kilka dni temu, kiedy to w sieci znalazło się pewne zdjęcie (dla przypomnienia – poniżej). Przedstawiało dwa urządzenia, z czego na jednym można było dostrzec skrótu do komputerowego interfejsu Aero z systemu Windows 8. Dziś spekulacje te są kontynuowane.

Z informacji, do których wynika z informacji uzyskanych przez fiński portal Tekniikka & Talous wynika, że Nokia w Kalifornii faktycznie pracuje nad tabletem z Windows 8. Co więcej, ze swojego źródła, podobno wiarygodnego, wiedzą również, że urządzenie to ma być zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji Nokii i Microsoftu.

Plotki plotkami, a rzeczywistość i tak te wszystkie informacje zweryfikuje. Co ważne – już dziś. Jeśli faktycznie Nokia zaprezentuje swój tablet z Windows 8, na pewno o nim poinformujemy. Tymczasem wiadomo, że w Nowym Jorku mamy poznać nowe smartfony Nokii z Windows Phone 8. Wśród nich mają być: Lumia 920 i Lumia 820.

Aktualizacja:

Niestety, na konferencji prasowej nie został pokazany tablet…

Komentarze

 • Marcel

  Ja osbiście ciekaw jestem tabletu Nokii, jeżeli to będzie coś w stylu Naxus 7, choć nie jestem przekonany do Wndy na 7’calówkach.

 • a ja wolałbym 7 calowy tablet z WP8, bo nudzą mnie te 10 calowe dachówki, jeżeli to ma być sprzęt mobilny, nie kanapkowy komputerek to jestem za!

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Czymam kciuki za tabket Nokii z Windows8 na pokładzie. To mkźe być ciekawe urządzenie. Ciekawe jaka cena będzie za niego przez Nokię wyznaczona? Jeśli będzie w rozsądnej cenie to hitn murowany!

 • maxio
 • Papi`

  może ktoś napisać o której godzinie jest konferencja?

  • Właśnie się skończyła. Trwa sesja Q&A. Tabletu nie pokazali.

 • ~m

  Topowe produkty dla Microsofty to Tablet Microsoft Surface i Nokia Lumia 920, i jak to powiedział prezes Microsofty “reszta”

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Zawiodłemm się sromotnie… Nokia pokazała smartphony a o tablecie zapomniała… Wielki zawód…

  • mobile4you

   Żeby zapomnieć, trzeba go najpierw mieć.

   • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Też racja…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona