HTC pracuje nad 7-calowym tabletem, następcą HTC Flyer? - Tabletowo.pl
Ważne

HTC pracuje nad 7-calowym tabletem, następcą HTC Flyer?

Tabletowo.pl HTC pracuje nad 7-calowym tabletem, następcą HTC Flyer? HTC Nowości Plotki / Przecieki

O ile najnowsze tablety i ich parametry techniczne dobrze znacie, tak mam wątpliwości czy większość z Was pamięta wynalazek, jakim był pierwszy tablet HTCHTC Flyer. Urządzenie to zadebiutowało podczas targów MWC 2011, po czym nie cieszyło się zbytnią popularnością wśród klientów (dzięki czemu wielokrotnie można było go nabyć na IBOOD). Wiele jednak wskazuje na to, że koncern chce spróbować swoich sił na rynku 7-calowych tabletów raz jeszcze. Redakcja PhoneArena otrzymała dziś cynk od anonimowego źródła, że trwają prace nad następcą HTC Flyer. Co więcej, znamy jego nieoficjalną listę parametrów technicznych.

HTC Flyer 2, lub jakkolwiek inaczej zostanie nazwany, ma posiadać aluminiową obudowę podobną do tej ze smartfona HTC One S (amelinium! ;)), która powinna skrywać w sobie 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon S4 (28 nm) oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego Android – Jelly Bean 4.1. Urządzenie ma być wyposażone również w aparat o rozdzielczości 3 Mpix oraz kamerkę 1 Mpix. Jego grubość ma wynosić zaledwie 7,1 mm.

Jako że poprzedni tablet HTC, będący pierwszym urządzeniem tego typu z fabryki tajwańskiego producenta, posiadał dedykowany stylus i dodatkowe aplikacje w nakładce Sense, prawdopodobnie jego następca również będzie oferował te rozszerzenia. Aczkolwiek nie jest to pewne.

Najnowszy tablet HTC, jeśli faktycznie zadebiutuje, będzie miał ostrą konkurencję. Sprzęt musiałby stanąć w szranki z Google Nexus 7, nadchodzącym tabletem od Amazonu (premiera na konferencji 6. września) oraz iPadem mini, którego prezentacji spodziewamy się w październiku.

Na 19. września firma HTC zapowiedziała konferencję prasową, na której światło dzienne mają ujrzeć nowe produkty. Na chwilę obecną spekuluje się jednak jedynie o premierze 5-calowego tabletofonu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona