Ważne

Sony Tablet P nie dostanie Androida 4.1, Tablet S – tak

sony tablet android jelly bean

Aktualizacje systemu operacyjnego Android to temat rzeka. Mimo tego, że już jest dostępna wersja 4.1 Jelly Bean, niektórzy producenci jeszcze nie zakończyli udostępniania swoim klientom poprzedniej edycji – 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie mam w tym przypadku na myśli Sony, ale warto zauważyć, że taka sytuacja ma miejsce. Jeśli natomiast o japońskiego producenta chodzi – nie mam dobrych wieści dla posiadaczy jednego z jego tabletów. Firma poinformowała, że Sony Tablet P nie otrzyma Androida Jelly Bean. Na aktualizację mogą natomiast liczyć użytkownicy Sony Tablet S i najnowszego modelu – Sony Xperia Tablet S.

Sony Tablet P to urządzenie bardzo nietypowe, swoim wyglądem przypominające puderniczkę – z dwoma składanymi ekranami. Jeden z przedstawicieli Sony na targach IFA 2012 w Berlinie stwierdził, że Sony Tablet P nie otrzyma Androida Jelly Bean ze względu na znikome zainteresowanie tym urządzeniem. Wynika z tego, że (co raczej nie powinno dziwić), Tablet S sprzedaje się dużo lepiej, bo “żelka” zostanie na niego udostępniona już niebawem. Choć oczywiście konkretna data nie padła.

Aktualizacja do Androida 4.1 ma być dostępna również dla najnowszego produktu japońskiego koncernu, Sony Xperia Tablet S. Obecnie sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 4.0.

Tymczasem posiadaczom Sony Tablet P pozostaje szperanie po forum XDA w poszukiwaniu ROM-ów tworzonych przez modderów.

źródło

Komentarze

 • Sefato

  Z tego co doczytałem się na Lenovo Community Androida 4.1 nie dostanie także Lenovo ThinkPad Tablet (IdeaPad prawdopodobnie też).

  Dziwne zachowanie ze strony Lenovo, ponieważ Tegra 2 powinna spokojnie poradzić sobie z Androidem 4.1
  Trochę to boli, ponieważ tablet mimo, że był dosyć gruby, miał to co w innych 10 calowych tabletach nie było, czyli pełnowymiarowy slot SD i pełnowymiarowe USB.

  Na pocieszenie dodam, że dla właścicieli tego tabletu, wersja Wi-fi only istnieje możliwość upgrade do 3G. Wystarczy kupić specjalną kartę, włożyć do slotu, wgrać oprogramowanie i będzie działać bez problemu, ponieważ zlot na SIM jest w każdym tablecie (Tylko dla zaawansowanych użytkowników).

  • Sefato

   Trochę mi się błędów wkradło i trochę zdań jest nie po polskiemu, no trudno :D Chyba sens da się zrozumieć.

   slot jest w każdym tablecie ThinkPad 10’1 *

 • Bartoszlok

  Pani Katarzyno, wie pani coś o asusie memo 370 t ?

  • Nie będzie… W ustawieniach Google Nexus 7 można znaleźć oznaczenie “ME370t”, a to wszystko wyjaśnia…

   • Bartoszlok

    Szkoda, a zapowiadała się świetna 7 calówka.

 • bobek19810

  Ciekawe czy mój acer iconia tab A500 otrzyma 4.1

  • kreciolboss

   też mam taką nadzieję, zwłaszcza że Acer ma też młodsze modele z fabrycznym ICS co mają Tegre 2 więc nasze powinny też się załapać

 • kubson

  no w końcu coś na temat aktualizacji powiedzieli, już mam ochotę na żelke[mniam!]

 • Marcel

  O.o To się bardzo cieszę. Już się nie moge do czekać żelusia. (Mniam 2razy)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona