Sony Tablet P nie dostanie Androida 4.1, Tablet S - tak - Tabletowo.pl
Ważne

Sony Tablet P nie dostanie Androida 4.1, Tablet S – tak

Tabletowo.pl Sony Tablet P nie dostanie Androida 4.1, Tablet S - tak Nowości

Aktualizacje systemu operacyjnego Android to temat rzeka. Mimo tego, że już jest dostępna wersja 4.1 Jelly Bean, niektórzy producenci jeszcze nie zakończyli udostępniania swoim klientom poprzedniej edycji – 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie mam w tym przypadku na myśli Sony, ale warto zauważyć, że taka sytuacja ma miejsce. Jeśli natomiast o japońskiego producenta chodzi – nie mam dobrych wieści dla posiadaczy jednego z jego tabletów. Firma poinformowała, że Sony Tablet P nie otrzyma Androida Jelly Bean. Na aktualizację mogą natomiast liczyć użytkownicy Sony Tablet S i najnowszego modelu – Sony Xperia Tablet S.

Sony Tablet P to urządzenie bardzo nietypowe, swoim wyglądem przypominające puderniczkę – z dwoma składanymi ekranami. Jeden z przedstawicieli Sony na targach IFA 2012 w Berlinie stwierdził, że Sony Tablet P nie otrzyma Androida Jelly Bean ze względu na znikome zainteresowanie tym urządzeniem. Wynika z tego, że (co raczej nie powinno dziwić), Tablet S sprzedaje się dużo lepiej, bo „żelka” zostanie na niego udostępniona już niebawem. Choć oczywiście konkretna data nie padła.

Aktualizacja do Androida 4.1 ma być dostępna również dla najnowszego produktu japońskiego koncernu, Sony Xperia Tablet S. Obecnie sprzęt pracuje pod kontrolą Androida 4.0.

Tymczasem posiadaczom Sony Tablet P pozostaje szperanie po forum XDA w poszukiwaniu ROM-ów tworzonych przez modderów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona