Dokąd prowadzi ciekawość? Nowa reklama tabletu Google Nexus 7 (wideo) - Tabletowo.pl
Ważne

Dokąd prowadzi ciekawość? Nowa reklama tabletu Google Nexus 7 (wideo)

Tabletowo.pl Dokąd prowadzi ciekawość? Nowa reklama tabletu Google Nexus 7 (wideo) Ciekawostki

Pamiętacie pierwszą reklamę tabletu Google Nexus 7? Opowiadała historię ojca i syna, którzy postanowili rozbić namiot i wziąć ze sobą 7-calowe urządzenie. Nexus 7 służy im jako encyklopedia, kompas, latarka, książka z bajkami na dobranoc, odtwarzacz wideo, mapa, a nawet szachownica. Niewątpliwie ma on wiele zastosowań, ale brakuje mu jednej bardzo ważnej funkcji – modemu 3G. Internauci zarzucili Google, że zignorowało ten fakt w filmie promującym tablet, a przecież bezprzewodowy dostęp do internetu byłby jedną z najbardziej użytecznych funkcji na obozie w głębi lasu. Tymczasem bohaterowie reklamy rozbili namiot kilkadziesiąt metrów od domu, w zasięgu domowej sieci Wi-Fi.

Ponieważ kampania reklamowa rzadko kończy się na wyświetleniu jednej reklamy (a właściwie nigdy. Dobrym przykładem jest Apple, które w polskiej telewizji emituje dwie reklamy promujące iPhone’a 4S i iPada pod rząd), Google przygotowało drugi film promujący tablet Nexus 7. „Ciekawość”, bo taki nosi tytuł reklama, przedstawia matkę i córkę, które korzystają z urządzenia, by wspólnie czytać bajki („Ciekawski George”), rysować, prowadzić wideorozmowy z rodziną i grać. W jednej z ostatnich scen dziewczynka otwiera aplikację Google Now i zadaje pytanie: „Jak daleko jest z Ziemi na Księżyc?”. Program odpowiada jej informacją i zdjęciem Księżyca. Sympatyczna reklama prezentuje Nexusa 7 jako tablet dla każdego i urządzenie, dla którego jest miejsce w każdym domu. Jak Wam się podoba? Jak sądzicie, które cechy Nexusa 7 najbardziej zasługują na wyróżnienie w reklamie telewizyjnej?

Przy okazji chciałbym podzielić się pewną ciekawostką. Czy wiecie, że tablet Nexus 7 pojawił się na stronie głównej wyszukiwarki Google? Widniejące nad nim hasło „The playground is open” jest tym samym, które kończy wyżej opisaną reklamę.

Tabletowo.pl Dokąd prowadzi ciekawość? Nowa reklama tabletu Google Nexus 7 (wideo) Ciekawostki

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona