Dokąd prowadzi ciekawość? Nowa reklama tabletu Google Nexus 7 (wideo)

Pamiętacie pierwszą reklamę tabletu Google Nexus 7? Opowiadała historię ojca i syna, którzy postanowili rozbić namiot i wziąć ze sobą 7-calowe urządzenie. Nexus 7 służy im jako encyklopedia, kompas, latarka, książka z bajkami na dobranoc, odtwarzacz wideo, mapa, a nawet szachownica. Niewątpliwie ma on wiele zastosowań, ale brakuje mu jednej bardzo ważnej funkcji – modemu 3G. Internauci zarzucili Google, że zignorowało ten fakt w filmie promującym tablet, a przecież bezprzewodowy dostęp do internetu byłby jedną z najbardziej użytecznych funkcji na obozie w głębi lasu. Tymczasem bohaterowie reklamy rozbili namiot kilkadziesiąt metrów od domu, w zasięgu domowej sieci Wi-Fi.

Ponieważ kampania reklamowa rzadko kończy się na wyświetleniu jednej reklamy (a właściwie nigdy. Dobrym przykładem jest Apple, które w polskiej telewizji emituje dwie reklamy promujące iPhone’a 4S i iPada pod rząd), Google przygotowało drugi film promujący tablet Nexus 7. “Ciekawość”, bo taki nosi tytuł reklama, przedstawia matkę i córkę, które korzystają z urządzenia, by wspólnie czytać bajki (“Ciekawski George”), rysować, prowadzić wideorozmowy z rodziną i grać. W jednej z ostatnich scen dziewczynka otwiera aplikację Google Now i zadaje pytanie: “Jak daleko jest z Ziemi na Księżyc?”. Program odpowiada jej informacją i zdjęciem Księżyca. Sympatyczna reklama prezentuje Nexusa 7 jako tablet dla każdego i urządzenie, dla którego jest miejsce w każdym domu. Jak Wam się podoba? Jak sądzicie, które cechy Nexusa 7 najbardziej zasługują na wyróżnienie w reklamie telewizyjnej?

Przy okazji chciałbym podzielić się pewną ciekawostką. Czy wiecie, że tablet Nexus 7 pojawił się na stronie głównej wyszukiwarki Google? Widniejące nad nim hasło “The playground is open” jest tym samym, które kończy wyżej opisaną reklamę.

via Phone Arena

Komentarze

 • TomTom

  “Pojawiły się głosy, że bohaterowie reklamy rozbili namiot kilkadziesiąt metrów od domu, w zasięgu domowej sieci Wi-Fi” – gdyby autor tego newsa objerzał ów filmik, to zobaczyłby, że na jego końcu jest ujęcie pokazujące rozbity namiot, blisko domu, w zasięu wifi.

 • jan

  Dla mnie była to antyreklama. Producent się ośmieszył.

  Po co im w namiocie encyklopedia, książka z bajkami na dobranoc, odtwarzacz wideo a nawet szachownica skoro te rzeczy znajdują się w domu 20 m dalej i można je używać w fotelu, w komfortowych warunkach?

  Po co kompas, latarka i mapa? Aby trafić do domu, który stoi kilka kroków dalej?

  • Ojciec

   jan, będziesz miał dzieci to sam zrozumiesz po co :-) I chyba zapomniałeś jak sam byłeś małym dzieckiem.

  • Po to, żebyś nie zabił fantazji dziecka, która jest ogromna i pomaga mu się rozwijać ;)

 • spidergisz

  Rozmiar tego tabletu jest zaletą mobilnosci tego typu urzadzen. A brak 3G zaprzeczeniem mobilnosci. Z tą funkcjonalnoscia moze byc równocześnie 20″ desktopem bo tyle ma wspolnego z mobilnoscią.

 • spidergisz

  Posiadam tablet 10,1 cala wi-fi only ktory raczej do kieszeni sie nie mieści a poza tym nie posiada 3g wiec ma inne zastosowania. Jedynym powodem zmiany na mniejszy 7 calowy, byla by wieksza mobilnosc ktorej ten google cos tam nie ma bez 3g. Urzadzenie zabawka do dzieciecego pokoju zabaw.

 • Takaszi

  Zabawka zabawką, Ale co można zrobić bez 3G? Otóż z taka rozdzielczością ekranu można czytać książki, oglądać filmy, mając (a tu jest) GPS instalować mapy np do turystyki TrekBuddy. Kreatywność (nie tylko dziecka) nie ma granic, choć faktem jest, że brak 3G i slotu na SD wnosi całkiem sporo ograniczeń, a szkoda. Może next generacja będzie je miała. Ponoć odnowiony Nexus ma mieć slot na SD. Jeżeli tak to Google się uczy, a to dobrze rokuje.

  • Touldie

   Uczy? Tłumaczysz ich przemyślane zagrywki brakiem dojrzałości? To żeś mnie teraz rozśmieszył! Tak, bo Google, to takie dziecko kroczące w mgle… Ha ha ha!

   Ta firma bardzo źle zrobiła, że nie wyposażyła swój tablet w HDMI, slot kart SD, bo brak 3G jeszcze można jakoś obejść.

   • adrian

    jak znam życie to w niedalekiej przyszłości zobaczymy to w droższej wersji

   • n.

    bardzo zle zrobila – dla uzytkownikow – a bardzo dobrze – dla nich samych, co jak widac po poziomie sprzedazy i komentarzach (ludziom nie przeszkadza, ze ich doja), znakomicie sie udalo. Ale coz, to wolny rynek, i producenta i konsumenta. Na razie ;)

 • luc3ro

  Nie wiem dlaczego wy się tak uczepiliście tego 3g. Ja mam tablet z 3g i prawie wcale z niego nie korzystam (z tego 3g) – przez 95% czasu podłączony jestem po wifi. 3g w zasadzie w miarę dobrze działa tylko jeżeli się nie poruszamy i znajdujemy się w obrębie jakiegoś miasta, w czasie podróży poza miasto 3g to tragedia – co chwilę dziury uniemożliwiające normalne korzystanie z internetu. Poza tym mam wrażenie że nikt z was nie był chyba nigdy w lesie – tam 3g to w zasadzie w ogóle nie działa albo sygnał jest tak słaby że z internetu praktycznie nie da się skorzystać (to à propos reklamy).

  • Racjonalistka

   Mam tablet z 3g – samsunga galaxy tab 8.9 model 7300 i bardzo żałowałabym, gdyby nie miał 3g. Mając kartę sim korzystam z niego na działce, gdzie nie ma wi-fi, w pociągu, w samochodzie, ostatnio w sytuacji awaryjnej znalazłam szybko informację w internecie na ulicy. W domu to korzystam głównie z laptopu (poza łóżkiem) i uważam, że tablet bez 3g to tylko zabawka. Oczywiście za granicą szukam miejsc z wifi, ale w kraju jestem niezależna dzięki Aero.

   • luc3ro

    Jeszcze powiedz mi że w pociągu non top miałaś te 3g, albo w podróży samochodem – to się zaśmieje… Mimo tego że operatorzy twierdzą że mają pokrycie prawie w 100% to poza miastem jest defacto tragedia. Tak naprawdę problem dopiero rozwiąże LTE. 3g to przeżytek i nie dziwię się że producenci nie chcą tego modułu już montować.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona