Ważne

Samsung S Launcher przywróci Menu Start na urządzeniach z Windows 8

Samsungowi nie wystarczy opakowywanie Androida we własną nakładkę graficzną TouchWiz UX i swój ślad chce zostawić także na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Windows 8. O ile wobec funkcjonalności TouchWiz UX można mieć wątpliwości, tak S Launcher, program, który będzie instalowany domyślnie na komputerach (a najprawdopodobniej także tabletach internetowych) Samsunga, może okazać się bardzo użyteczny.

S Launcher będzie programem imitującym kieszonkę znaną wszystkim użytkownikom systemu OS X i dystrybucji opartych na jądrze Linux. Pozwoli on na uruchamianie zainstalowanych aplikacji w sposób imitujący Menu Start, z którego na co dzień korzystają użytkownicy Windows 7. Ponieważ Microsoft postanowił usunąć Menu Start w systemie Windows 8, S Launcher może okazać się bezcenny dla wszystkich, którzy nie będą potrafili przyzwyczaić się do zniknięcia charakterystycznej czterokolorowej flagi z lewego dolnego rogu ekranu.

Niestety, zgodnie z dzisiejszą modą, internauci i dziennikarze zaczęli doszukiwać się drugiego dna w fakcie wyposażenia Windows 8 w program uruchamiający S Launcher. Ponieważ podobieństwo pomiędzy nim a dockiem systemu OS X jest bardzo duże, podejrzewają oni problemy prawne. Dock został opatentowany przez Apple – firmę, która dba o własność intelektualną i wszelkie jej naruszenie traktuje niezwykle poważnie. Obawiam się, że Samsung, jeśli będzie chciał uniknąć dalszych rozpraw sądowych, będzie musiał przemyśleć projekt przygotowywanej przez siebie aplikacji. Jak sądzicie, Windows 8 w ogóle jej potrzebuje?

via Redmond Pie

Komentarze

  • cyberangel1975

    Na obrazku nie widać jeszcze jednego szczegółu, opis ikonki w OSX (to szare z napisem) też wygląda jak ten u Samsunga ale pojawia się wyżej…

  • ainaruth

    Nie sądzę, żeby mogli opatentować każdego docka, bo wtedy mieliby patent na każdy pasek narzędzi, nawet windowsowy TaskBar. Ale ten samsungowy launcher naprawdę bezsensownie mocno przypomina rozwiązanie Apple, zamiast wpasowywać się w styl nowego Windowsa..

  • Takaszi

    Dokładnie, robią jakiś cukierkowy dodatek, zamiast wpasować się w styl W8. Choć do mnie nie i tak W8 nie przemawia, to jApkopodobność jest jeszcze gorsza i poco to?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona