Google Nexus 7 podkręcony do 2GHz - Tabletowo.pl

Google Nexus 7 podkręcony do 2GHz

Tabletowo.pl Google Nexus 7 podkręcony do 2GHz Asus Ciekawostki

Od publikacji ostatniego artykułu dotyczącego tabletowego overclocking minęło wiele miesięcy i powoli rosła we mnie obawa, że zjawisko to umarło śmiercią naturalną. Nic bardziej mylnego! Usnęło, albowiem brakowało sprzętu, który mógłby podołać rosnącym wymaganiom użytkowników chcących wycisnąć ze swoich maszyn ostatnie soki. Okazało się, że doskonałym materiałem do wszelkiego rodzaju modyfikacji jest zrootowany tablet Google Nexus 7 i jego czterordzeniowy układ Tegra 3: podkręcono go do 2GHz.

2GHz to maksimum możliwości Tegry 3, ale nie rozczarowuje. Dzięki zwiększeniu częstotliwości taktowania procesora, Google Nexus 7 zdołał uzyskać ponad 8000 punktów w teście wydajnościowym Quadrant. Wynik jest bardzo dobry i daleko w tyle pozostawia konkurencyjne urządzenia, w tym te działające w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon S4 uważany za godnego konkurenta Tegry 3.

Tabletowo.pl Google Nexus 7 podkręcony do 2GHz Asus Ciekawostki

Niestety, ogromne osiągi mają swoją cenę. Przygotowana przez użytkowników Simms22 i Clemsyn z forum XDA modyfikacja, która pozwala na podkręcenie procesora Nexusa 7, jednocześnie sprawia, że system operacyjny tabletu traci stabilność. Ponadto, nie została udostępniona publicznie i wciąż jest w fazie eksperymentalnej. Jestem niezmiernie ciekaw, czy zwiększone taktowanie Tegry 3 przekłada się na coś więcej niż lepsze wyniki w testach wydajnościowych… i czy Masło jest bardziej maślane.

via Android-Community

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona