Ważne

iTypewriter – najciekawsze akcesorium dla iPada, jakie widziałem

Człowiek wraca z wakacji, walizki wciąż nierozpakowane, kanapki z podróży przechowywane w temperaturze 35 stopni powoli zaczynają o sobie przypominać, a na czole wciąż czuć dotyk chłodnej szyby autobusu. Czyż zamiast prosto do laptopa, nie milej byłoby zasiąść do maszyny do pisania i powrócić do rutyny dnia codziennego w przyjemny, pachnący mieszaniną nowoczesności i klasyki sposób?

Przez maszynę do pisania mam na myśli iTypewriter, nietypowe akcesorium dla tabletu Apple iPad. Serwis Cult Of Mac określił je jako “najbardziej niepoważne”, ale ja nazwałbym je raczej “najciekawszym”. Fakt, nie jest najbardziej funkcjonalne, a zasada działania zadaje kłam jego istnieniu, ale sam pomysł jest wystarczająco nietypowy, by przyciągnąć uwagę. iTypewriter jest stacją dokującą wyposażoną w maszynę do pisania, której metalowe ramiona zwieńczone gumową nakładką dotykają odpowiednich przycisków na klawiaturze wirtualnej iPada.  Ciekawe, nie sądzicie?

iTypewriter jest reklamowany jako akcesorium dla ludzi starszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nowoczesną elektroniką i są wolą tradycyjną klawiaturę maszyny do pisania od tej komputerowej lub wirtualnej. Akcesorium jest tworem umysłu i rąk projektanta Austina Younga i nie wiadomo, kiedy trafi do sklepów (jeśli w ogóle).

via Cult Of Mac

Komentarze

  • Dawid

    To już lekkie przegięcie, ale akcesorium w stylu iCade jest całkiem całkiem… szkoda, że nikt tego nie ściągnął do Polski :(

  • vonski

    Pisanie na tym polskich znaków byłoby z pewnością super wygodne :P

  • daimonion

    Super! I nareszcie ktos odpowiednio podsumowal innowacyjnosc Apple w ostatnich latach!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona