Evolio Aria - dwurdzeniowy tablet prosto z Rumunii - Tabletowo.pl

Evolio Aria – dwurdzeniowy tablet prosto z Rumunii

Tabletowo.pl Evolio Aria - dwurdzeniowy tablet prosto z Rumunii Nowości

Rumunia to nie tylko piękne plaże (i emigranci), ale także tablety internetowe. W sieci pojawiły się informacje o najnowszym dziele firmy Evolio – a raczej chińskim urządzeniu opatrzonym jej logo. Aria, bo o niej mowa, jest całkiem interesująca i ma wiele do zaoferowania.

Evolio Aria może pochwalić się 9,7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym IPS o przeciętnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, odbiornikiem GPS, wyjściem HDMI, portem microUSB, złączem audio 3,5 mm, Wi-Fi, Bluetooth, kamerą internetową 0,3 Mpix, aparatem cyfrowym 2 Mpix oraz pamięcią 16GB, którą można rozszerzyć za pomocą wbudowanego czytnika kart microSD/HC. Tym, co wyróżnia Arię na tle konkurencyjnych tabletów z Rumunii, jest dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726 MX o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej, które zagwarantują płynną pracę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich i zainstalowanych aplikacji.

Cena tabletu Evolio Aria nie przekroczy 300 euro… a w każdym razie nie powinna. W innym przypadku urządzenie z góry skazane jest na porażkę. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele „dachówek” o podobnych parametrach i cenie nieprzekraczającej tysiąca złotych. Powoli zaczyna tworzyć się podsegment obejmujący 7- i 10-calowe tablety, które różnią się od siebie jedynie logo producenta na obudowie i ceną. Mam wrażenie, że ta nisza będzie bardzo wymagająca i szybko wyzbędzie się graczy mających najmniej do zaoferowania.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona