Ważne

Evolio Aria – dwurdzeniowy tablet prosto z Rumunii

Rumunia to nie tylko piękne plaże (i emigranci), ale także tablety internetowe. W sieci pojawiły się informacje o najnowszym dziele firmy Evolio – a raczej chińskim urządzeniu opatrzonym jej logo. Aria, bo o niej mowa, jest całkiem interesująca i ma wiele do zaoferowania.

Evolio Aria może pochwalić się 9,7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym IPS o przeciętnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, odbiornikiem GPS, wyjściem HDMI, portem microUSB, złączem audio 3,5 mm, Wi-Fi, Bluetooth, kamerą internetową 0,3 Mpix, aparatem cyfrowym 2 Mpix oraz pamięcią 16GB, którą można rozszerzyć za pomocą wbudowanego czytnika kart microSD/HC. Tym, co wyróżnia Arię na tle konkurencyjnych tabletów z Rumunii, jest dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726 MX o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej, które zagwarantują płynną pracę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich i zainstalowanych aplikacji.

Cena tabletu Evolio Aria nie przekroczy 300 euro… a w każdym razie nie powinna. W innym przypadku urządzenie z góry skazane jest na porażkę. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele “dachówek” o podobnych parametrach i cenie nieprzekraczającej tysiąca złotych. Powoli zaczyna tworzyć się podsegment obejmujący 7- i 10-calowe tablety, które różnią się od siebie jedynie logo producenta na obudowie i ceną. Mam wrażenie, że ta nisza będzie bardzo wymagająca i szybko wyzbędzie się graczy mających najmniej do zaoferowania.

via Tablet-News

Komentarze

 • m

  Bluetooth i GPS!

  • art

   Ja nie wiem po co ludzie podniecają się teraz tak GPSem i Bluetoothem jak te rzeczy są w dzisiejszych komórkach

   • m

    Idąc Twoim tokiem myślenia ekran, bateria też są niepotrzebne…

 • n.

  300 euro… no to troche sie spoznili ci… “Rumuni”

 • Daniel

  nie taki zły ten tablet, a cena okazuje się być jednak nie najgorsza, zwłaszcza przy obecnym kursie – 222€ na stronie producenta: http://en.shop.evolio.ro/products/view/332/ + 5 lat gwarancji (1 rok na baterię). GPS nie jest standardem w 9,7 calowych tabletach przy tej cenie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona