Ważne

Wiemy więcej o Exynos 5 Dual – zapowiada się ciekawie

Nie od dziś wiadomo, że Samsung pracuje nad kolejnymi układami, które mogą zapewnić urządzeniom mobilnym więcej mocy i większą wydajność bez uszczerbku na długości pracy akumulatora. Czy tak będzie w przypadku nadchodzącego Exynos 5 Dual? Wiele na to wskazuje. W sieci znalazły się szczegółowe informacje dotyczące tej jednostki.

Wynika z nich, że Exynos 5 Dual (proces technologiczny 32 nm) będzie składał się z dwurdzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1,7GHz, opartego o ARM Cortex-A15, natomiast za grafikę będzie odpowiadała czterordzeniowa jednostka Mali-T604. Najnowszy układ Samsunga ma oferować wsparcie dla wyświetlaczy o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli, a także OpenGL ES 3.0, OpenCL 1.1 i DirectX 11, jak również USB 3.0 i SATA III.

Szkoda jedynie, że nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze urządzenia (w tym najbardziej interesujące nas tablety) z Exynos 5 Dual. Najprawdopodobniej możemy się ich spodziewać do końca bieżącego roku, aczkowiek są to obecnie wyłącznie spekulacje. Niemniej, nadchodzący układ zapowiada się interesująco.

źródło

Komentarze

  • Hidden

    Chciałbym, żeby galote2 miał exynosa 5 + mali t604 + 2gb ramu i jeszcze lepszy rysik…

    brałbym :P

  • Johnykalesony

    “Najnowszy układ Samsunga ma oferować wsparcie dla wyświetlaczy o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli”

    Czyli Samsung naprawdę wypuści takiego tableta. Niedawno o tym pisaliście.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona