Ważne

Nowa aplikacja Google Search na iOS konkurencją dla Siri (wideo)

Do sklepu Apple AppStore trafiła nowa wersja aplikacji Google Search. Program wzbogacono o zaawansowane funkcje głosowe, którymi od niedawna mogą cieszyć się posiadacze urządzeń z systemem Android 4.1 Jelly Bean.

Aplikacja jest darmowa i oferuje zestaw niezwykle interesujących opcji. Oprócz tradycyjnego wyszukiwania linków, grafik, wideo i innych elementów za pomocą klawiatury, użytkownik może zadać telefonowi bezpośrednie pytanie – np. “Ile lat ma Angelina Jolie?” – a ten wyświetli odpowiedź w postaci prostej karty. W podobny sposób można poznać repertuar kina, sprawdzić ciekawe miejsca w pobliżu, dowiedzieć się, jaka pogoda będzie w miejscu, do którego udajemy się na wakacje oraz jaki jest wynik działania dwa razy dwa (niektórzy wciąż twierdzą, że cztery). W chwili obecnej funkcje głosowe w nowej wersji programu Google Search nie są dostępne w języku polskim.

Wyszukiwarka Google Search może być alternatywą dla domyślnie instalowanej na iPhone 4S i iPadzie trzeciej generacji asystentki Siri. Podczas gdy aplikacja Google jedynie prezentuje wyniki wyszukiwania i odpowiada na proste pytania, nie jest zintegrowana z systemem i nie potrafi tego, co Siri. Innymi słowy, przewagą asystentki Apple jest możliwość dyktowania wiadomości SMS, dodawania wpisów do kalendarza lub nawiązywania połączeń telefonicznych.

Gotowi, by zasmakować odrobiny “Żelki” na iPadzie? Oto link do AppStore.

via Boy Genius Report

Komentarze

 • Jacob Kabat

  tak i tak nalezy sie pochwała ;)

 • Arek1357

  Tabletowo mogłoby w końcu przetestować (może nawet porównać) obie asystentki ;-)

  Zanim Siri pojawi się na iPad’zie (iOS 6), do testu można wykorzystać iPhone’a.

  • Dawid

   Chyba iPhone 4s, bo na iP 4 niestety zapomnieli Siri dołączyć :P cwaniaczki – przez Cydię można sobie zainstalować, jednak i tak opiera się na Google Search… Teraz to Apple dostaje piany :D

   • dred

    Bo uzytkownik Iphona 4 ma go zmienic na 4S i wtedy bedzie mial Siri, ktorej do niczego sensownego nie wykorzysta.
    Gdyby jednak dyktowanie smsow dzialao sprawnie i bezblednie, to w domu na kanapie chetnie skorzystalbym. Na ulicy to juz jednak gruby obciach.

 • Hidden

  Nie mam tego na honeycombie (a na ics też nie), a konkurencyjny iPad ma dostać…

  foch.

 • Peter

  Trafiła. Myślałem jakaś nowość i zdziwiłem się, że myapple o tym nie pisze a tu data wydania 21 czerwca. No ale mimo to wypróbuję a może pozbędę się mojej siri na iPhone 4.

 • Peter

  Zaraz, zaraz. To coś na filmiku wygląda inaczej niż to co pobrałem na iPhone. O co chodzi?

 • Peter

  OK. Gadam sam do siebie :-) Wychodzi na to, że dopiero ukaże się aktualizacja google search w appstore i wtedy będzie identol jak na filmie. Chyba :-)

 • hiszpan400

  Ciekawe czy aplikacja będzie działać na starszych telefonach np. iPhone 3gs? Jeśli tak, to może być sukces google nad siri (której w starszych modelach od iPhone 4s nie ma).

 • Jasio

  Jak trafila do sklepu, jak jeszcze nie jest dostepna. Wiadomo kiedy dokladnie trafi?

  • W ciągu najbliższych kilku dni.

   • Chmiel

    W artykule jednak stoi że trafiła. Należałoby to chyba poprawić, czyż nie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona