Ważne

Microsoft już myśli o kolejnych własnych tabletach

tablet microsoft surface

Początek drugiej połowy czerwca 2012 roku. Microsoft niespodziewanie prezentuje światu swój własny tablet, rozpoczynając starania o klientów już nie tylko wyłącznie jako dostawca software dla poszczególnych producentów, ale również hardware. Premiera Surface za nami, a Microsoft już zaczyna myśleć o kolejnych własnych tabletach. Ale zaraz, zaraz. Przecież jeszcze nie doczekaliśmy się rynkowej premiery tabletów Surface… To nic. Ta nadejdzie 26. października. Tymczasem trzeba się skupić na następnych urządzeniach, które mają być jeszcze ciekawsze.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez TechRadar, Microsoft rozpoczął szukanie odpowiednich ludzi, którzy mogą dołączyć do zespołu zwanego “Surface Team”. Ten odpowiedzialny jest za rozwój tabletów firmy, a w najbliższym czasie szczególnie za stworzenie kolejnej generacji tabletów Microsoftu.

Microsoft nie poszukuje wyłącznie osób, które skupią się na oprogramowaniu tabletu. Koncernowi zależy na rozszerzeniu zespołu o wyspecjalizowanych inżynierów, którzy pomogą stworzyć jeszcze bardziej interesujące urządzenia od strony hardware (komponentów, materiałów, dźwięku, a nawet wykorzystania alternatywnego źródła energii) oraz zaprojektować opakowania. Wynika tak z ofert pracy opublikowanych na stronie Microsoft Careers w okresie wakacyjnym – wszystkie zostały już usunięte.

Tablety Surface zapowiadają się interesująco (więcej tutaj). Dobrze, że Microsoft chce dołożyć wszelkich starań, by kolejna generacja urządzeń była jeszcze bardziej dopracowana i ciekawa. Oby tylko nie odbiło się to na końcowej cenie… Choć pewnie i tak tak właśnie będzie.

źródło

Komentarze

 • Przemek

  I bardzo dobrze, niech rośnie konkurencja. Może w końcu apple przestanie wypuszczać “nowe” urządzenia na przestarzałych podzespołach… albo ludzie zainteresują się inną firmą która idzie do przodu.

  • mobile4you

   Jakie przestarzałe podzespoły masz na myśli? Reszta konkurencji nie wyrabia się wydajnościowo, to chyba ma jeszcze starsze lub gorsze.

 • Papi`

  powie mi ktoś czy Nokia Lumia 800 otrzyma Windowsa 8?

  • dred

   Zapomnij

  • Powie. Żaden z telefonów obecnych na rynku nie dostanie WP8. Dla obecnych modeli przewidziany jest WP 7.8
   Pierwsza Nokia z WP8 na pokładzie będzie najprawdopodobniej Nokia Phi, która powinnismy zobaczyć na Nokia World we wrześniu. Powodem braku aktualizacji jest (poza ograniczeniami sprzetowymi typu brak wsparcia kart Sd), fakt ze system i jego jądro zostały całkiem zmienione. WP 7.x ciagle bazuje na WinCE, WP8 to już kernel całkiem innego systemu. Najprawdopodobniej jednoredzeniowe procesory ARM są po prostu dla niego za słabe. Ale WP 7.8 tez wyglada fajnie, i będzie miał interfejs nowszego brata. Specjalnie bym sie tym nie stresowal.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Niestety ale Nokia Lumia 800 nie otrzyma ani Windows Phone 8 ani tym bardziej pełnego Windows8. Otrzyma co najwyżej jego namiastkę w postaci WP 7.8, która niestety ale z WP8 będzie mieć tylko wspólny ekran i pewnie kilka mniej lub bardziej znaczących drobiazgów. Trzeba zaczekanać na konferencję Noki gdzie zaprezentują Nokię Phi lub czekać na Samsungi Odyssey (z ekranem 4.65″ to już niemal tablet) i Marco z WP8.

  • heniek

   Tak.. pelny win8 to sprawa niezbedna w telefonie :DDDDDDD

 • Leśnik

  Tytuł oddaje całą prawdę… Microsoft myśli… inni robią ;)

 • xmen

  Niech myśli , a ja już kupiłem tablet. i używam. To jednak najgorzej zarządzana firma swiata ale tak to jest jak sie żyje w iluzji bycia najlepszym. po prostu beton komunistyczny jak w komitecie centralnym . To samo liczy sie INTELA

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona