Smart Cover jeszcze bardziej “smart”, czyli nad czym pracuje Apple

Jeżeli myślicie, że Wasze etui Smart Cover dla iPada jest “smart”, nie wiecie, jak ambitne plany ma Apple. Jak wynika z nowo opublikowanych dokumentów patentowych, gigant z Cupertino zamierza wzbogacić produkowane przez siebie etui o kilka iście rewolucyjnych funkcji. Pierwszą i najważniejszą z nich jest dodanie zewnętrznego wyświetlacza na jednej ze ścianek pokrywy. Ekran ten miałby wyświetlać dodatkowe ikony (np. skróty do ulubionych aplikacji), informacje o aktualnie odtwarzanym utworze wraz z kontrolkami umieszczonymi tuż pod palcami lub własny tekst (np. “Bronisław Komorowski, prezydent RP”). Drugim z usprawnień nowego Smart Cover miałaby być wbudowana, płaska klawiatura – wyglądem i funkcjonalnością przypominająca tę z etui dla tabletu Microsoft Surface.

Zanim zaczniecie odkładać na wzbogacone o tak wiele dodatków Smart Cover, przypomnijcie sobie, że wszystkie informacje o nim pochodzą z wniosków patentowych, a te – jak sama nazwa wskazuje – są jedynie wnioskami patentowymi. Oznacza to, że droga od deski kreślarskiej do półek sklepowych jest długa, wyboista i pełna przeszkód. Zdarza się, że projekty nagle są zawieszane i pozostają po nich tylko puste patenty (choć w dzisiejszych czasach niektórzy producenci uważają je za karty przetargowe w dysputach sądowych). Niemniej jednak, osobiście oddałbym wiele, by zobaczyć, jak Smart Cover z ekranem współpracowałoby z iPadem.

via SlashGear

Komentarze

 • Arek1357

  cytat;
  “lub własny tekst (np. „Bronisław Komorowski, prezydent RP”).”

  Wybory prezydenckie dopiero za 3 lata, zdążysz sobie poagitować.
  Wrzuć na luz :-)

 • uze

  Kolejna kompilacja istniejących pomysłów.
  Dodatkowe ekrany istniały od dawna w telefonach z klapką. Klawiatury też.
  Nic nowego nie wymyślili.

  Gdybym był z Apple to bym opatentował swój pokrowiec do tabletu, który jest bardziej funkcjonalny (poza dodatkowym ekranem oczywiście, bo nie stać mnie było na dłubaninę programistyczną, żeby coś takiego zaimplementować). Specjalnie nie napiszę co mam we własnej konstrukcji pokrowcu, bo za chwilę się patent pojawi ;P

  PS: Tak jestem hejterem (w pewnych sprawach), przyznaję się od razu, bo i tak za chwilę ktoś będzie mi pisał pusty komentarz zauważający ten fakt :P

  • Ipadowiec

   Ale te wnioski sa z poczatku 2011 roku, Surfuce jeszcze nie byl znany.

   • uze

    A surface to niby jakaś nowość?
    Zajrzyj na ebay. jest tyle płaskich klawiatur w formie gumowe (plastikowej)j, że hej, które można wykorzystać zarówno na desktopie jak i na tablecie.

 • AS

  Tak naprawdę, to urzędy patentowe powinny sobie wrzucić luz i wyrzucać takie “superprojekty” do kosza. To trochę tak, jak dzieci z podstawówki, gdy rysują świat za 10, 20, czy 50 lat…

 • Lost

  Pomysł z dodatkowym wyświetlaczem – super, za to zewnętrzna klawiatura przynajmniej dla mnie jest kompletnie nieprzydatna.

 • Arek1357

  Klawiatura z ELASTYCZNYM DOTYKOWYM WYŚWIETLACZEM (FIG. 5 i prawdopodobnie FIG. 4b (SlashGear)) – czego to ludzie nie wymyślą.

 • armin

  oslona na wyswietlacz z wyswietlaczem… MOG a co bedzie oslaniac drugi wyswietlacz?

  • Arek1357

   Kolejna osłona, z wyświetlaczem oczywiście :-)

 • elcede

  Hehe i teraz stawiasz tablet na takiej podstawce na wykladzie i wszyscy widza co ogladasz :P Taka sama glupota jak lapki z przezroczystym ekranem.
  Apple chyba przeglada ebay i amazon i patentuje to co mozna kupic do ich produktow, zeby pozniej nikt nie mogl tego sprzedawac :P

 • mico

  niezły hardkor! co oni biorą w tym USA żeby coś takiego patentować ? co dosypują sędziom do kawy ?

 • Nexxt

  To tylko zasłona dymna – tak naprawde to patent na panoramiczny ekran tabletu….. 8:-]

  • ainaruth

   No powiem Ci, że po ostatnich wybrykach Apple wydało mi się to całkiem realne i mało śmieszne.
   Ale chyba jednak to niemożliwe.. Trzeba by było przystosowywać iOS do panoramicznych rozdzielczości i mogłoby przestać być tak różowo w kwestii stabilności i kompatybilności aplikacji. No i przy tak ogólnych rysunkach jakie przedstawia się we wnioskach patentowych proporcje ekranu nie mają znaczenia.. dla amerykańskich sędziów 9.7″ iPada w proporcjach 3:4 i panoramiczne 7″ SGT będzie wyglądać tak samo..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona