Ice Cream Sandwich już na 15,9% urządzeń z Androidem - Tabletowo.pl
Ważne

Ice Cream Sandwich już na 15,9% urządzeń z Androidem

Tabletowo.pl Ice Cream Sandwich już na 15,9% urządzeń z Androidem Ciekawostki Nowości

Na początku każdego miesiąca firma Google publikuje raport przedstawiający popularność poszczególnych wersji swojego systemu operacyjnego. Z najnowszego, zawierającego dane za lipiec wynika, że 15,9% urządzeń z Androidem pracuje w oparciu o Androida 4.0, czyli Ice Cream Sandwich. Dwa miesiące temu „lodowa kanapka” zainstalowana była na 7,1% sprzętu z Androidem, natomiast w ubiegłym miesiącu – 10,9%.

Wzrost widoczny jest gołym okiem. Przyczyniają się do niego w sporym stopniu producenci tabletów. Zarówno tych, które dopiero debiutują na rynku (obecnie zaprezentowanie sprzętu z Androidem starszym niż 4.0 uznawane jest za raczej niesmaczny żart), jak i dostępnych od dłuższego czasu, wciąż czekających na aktualizację (jak choćby tablety Samsunga z serii Galaxy Tab).

Najnowsza wersja mobilnej platformy internetowego giganta, Android 4.1 Jelly Bean, działa ledwie na 0,8% produktów z Androidem. Ten stan rzeczy jest całkowicie zrozumiały, bowiem „żelkę” oferuje na razie wyłącznie rodzina googlowskich urządzeń Nexus – łącznie z tabletem Nexus 7 oraz Motorola, króra kila dni temu rozpoczęła aktualizowanie tabletów Xoom WiFi Amerykanom.

Jak przedstawia się procentowy rozkład popularności poszczególnych wersji Androida? Proszę bardzo:
– 2.3.x Gingerbread: 60,6%,
– 4.0 Ice Cream Sandwich: 15,9%,
– 2.2 Froyo: 15,5%,
– 2.1 Eclair: 4,2%,
– 3.x Honeycomb: 2,3%,
– 4.1 Jelly Bean: 0,8%,
– 1.6 Donut: 0,5%,
– 1.5 Cupcake: 0,2%.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona