Ważne

Ice Cream Sandwich już na 15,9% urządzeń z Androidem

20120802-100956.jpg

Na początku każdego miesiąca firma Google publikuje raport przedstawiający popularność poszczególnych wersji swojego systemu operacyjnego. Z najnowszego, zawierającego dane za lipiec wynika, że 15,9% urządzeń z Androidem pracuje w oparciu o Androida 4.0, czyli Ice Cream Sandwich. Dwa miesiące temu “lodowa kanapka” zainstalowana była na 7,1% sprzętu z Androidem, natomiast w ubiegłym miesiącu – 10,9%.

Wzrost widoczny jest gołym okiem. Przyczyniają się do niego w sporym stopniu producenci tabletów. Zarówno tych, które dopiero debiutują na rynku (obecnie zaprezentowanie sprzętu z Androidem starszym niż 4.0 uznawane jest za raczej niesmaczny żart), jak i dostępnych od dłuższego czasu, wciąż czekających na aktualizację (jak choćby tablety Samsunga z serii Galaxy Tab).

Najnowsza wersja mobilnej platformy internetowego giganta, Android 4.1 Jelly Bean, działa ledwie na 0,8% produktów z Androidem. Ten stan rzeczy jest całkowicie zrozumiały, bowiem “żelkę” oferuje na razie wyłącznie rodzina googlowskich urządzeń Nexus – łącznie z tabletem Nexus 7 oraz Motorola, króra kila dni temu rozpoczęła aktualizowanie tabletów Xoom WiFi Amerykanom.

Jak przedstawia się procentowy rozkład popularności poszczególnych wersji Androida? Proszę bardzo:
– 2.3.x Gingerbread: 60,6%,
– 4.0 Ice Cream Sandwich: 15,9%,
– 2.2 Froyo: 15,5%,
– 2.1 Eclair: 4,2%,
– 3.x Honeycomb: 2,3%,
– 4.1 Jelly Bean: 0,8%,
– 1.6 Donut: 0,5%,
– 1.5 Cupcake: 0,2%.

źródło

Komentarze

 • Czyli pisząc od 2.2 w górę pomijamy tylko 5% potencjalnego rynku. Do pracy rodacy! ;)

 • Sebek

  Ice Cream Sandwich ma te 15,9% przez te tanie tablety .

  • misio

   Jest dokładnie tak jak napisałeś…

 • marcino

  Wow, nie sądziłem, że wynik ICSa będzie tak zaskakująco dobry. Przecież nalezy wziąć pod uwagę te miliardy starych urządzeń – dawno sprzed ICSa które nie będą updejtowane nigdy do androida 4.0, a przez jeszcze 2 lata co najmniej będą zalegały w statystykach.

 • ainaruth

  “obecnie zaprezentowanie sprzętu z Androidem starszym niż 4.0 uznawane jest za raczej niesmaczny żart”

  A Sony jakoś ciągle nie łapie tego żartu i prezentuje śmiechu warte Xperie..

 • misio

  :)

 • Wektor

  Byłoby więcej gdyby upgrade działał – mam SGS2 z Orange, update jest od kilku miesięcy ale nie chce się na mój fon wgrać – pewnie jakbym powalczył to by się udało ale ie mam czasu na razie więc mam 2.3 i jest mi z tym dobrze – jak 60% ZielonegoSpołeczeństwa

 • uze

  Za to ja mam świadomie w jednej Motce GB, bo na ICS wykastrowali webtopa…….. A jednak natywny linux na komórce bez kombinacji z VNC czasami się przydaje

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona