Aplikacja Google Gmail z lepszym wsparciem dla 7-calowych tabletów

W sklepie Goole Play pojawiła się aktualizacja klienta pocztowego Google Gmail, która wnosi lepsze wsparcie dla tabletów wyposażonych w 7-calowe ekrany dotykowe. Lista zmian opublikowana wraz z nową wersją programu jest dość skąpa; wynika z niej, że oprócz poprawionego działania na 7-calowych “dachówkach”, aplikacja cechuje się większą płynnością i stabilnością. Ponadto, użytkownicy urządzeń z systemem Android w wersji 2.2 i 2.3 powinni dostrzec niewielką różnicę w wyglądzie interfejsu, ponieważ programiści Google dodali kilka nowych API dla etykiet.

Jakiś czas temu Google kupiło studio stojące za Sparrow, popularnym klientem pocztowym dla telefonów iPhone i odtwarzaczy muzycznych iPod touch. Dzięki niezwykle atrakcyjnemu interfejsowi, intuicyjności i płynności działania, program szybko znalazł miejsce w sercach milionów internautów na całym świecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre z funkcji Sparrow zostaną zawarte w którejś z nadchodzących aktualizacji dla Gmail lub nawet systemie Android 5.0 Key Lime Pie.

Nie ma wątpliwości, że udostępnienie nowej, wyposażonych w lepsze wsparcie dla 7-calowych “dachówek”, wersji Gmaila ma związek z niedawną premierą tabletu Google Nexus 7, który stał się flagowym urządzeniem Google i oczkiem w głowie Asusa, jego producenta. Nexus 7 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i systematycznie zwiększa swoją popularność.

via Android Community

Komentarze

 • uze

  Nikt nie ma 7″ żeby skomentować plusy i minusy aktualizacji?
  U mnie się nawet nie zaktualizowało na niczym co posiadam, więc nie wiem praktycznie nic o zmianach…

 • maskotky

  To jest to co pokazywali na nexusie 7. ekran jest podzielony na dwie części: z lewej lista maili, z prawej podgląd aktualnie wybranego maila. Tyle zauważyłem. Moim zdaniem 7′ na takie rozwiązanie to nadal ciut za mało. Mam 7′ Elfa II.

 • Elektri

  Nie korzystam za często z Gmaila….
  Na moim Iconia Tab A100 obecnie (nie pamiętam czy ostatnio się aktualizował, ale generalnie aktualizacje wykonuje dość regularnie) w układzie pionowym brak dwóch części (co zrozumiałe) :)
  W układzie poziomym, są dwie kolumny – odebrane/wysłane/robocze i tak dalej, a w prawej lista wiadomości.
  Po kliknięciu na konkretną, w lewej jest lista wiadomości w folderze, a w prawej otwiera się wiadomość.
  Jak macie pytania dokładniejsze, to sprawdzę i odpowiem, lecz nie pytajcie o różnicę z poprzednią wersją ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona