Ważne
Wiko VIEW

Posiadacze Asusa Transformer Pad Infinity TF700T mogą odblokować bootloader

Asus Transformer Pad Infinity TF700T

Użytkownicy tabletów internetowych dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczymy osoby, które kupują sprzęt z danym systemem operacyjnym i aktualizują go wyłącznie w momencie udostępnienia nowej wersji oprogramowania przez producenta. Druga z kolei zrzesza w swych progach bardziej zaawansowanych tabletowiczów, którzy lubią eksperymentować i korzystać z alternatywnych ROM-ów. I to właśnie dla nich mam dobrą wiadomość. Asus udostępnił narzędzie służące do odblokowania bootloadera w tabletach Transformer Pad Infinity TF700T.

Modderzy i entuzjaści ROM-ów, zwłaszcza forumowicze z XDA, na pewno ucieszą się z tej informacji. Dzięki możliwości odblokowania bootloadera będzie można tworzyć bardziej doskonałe modyfikacje oprogramowania najnowszej hybrydy Asusa, pracującej pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich.

Jeśli jesteście zainteresowani odblokowaniem bootloadera, odpowiednie narzędzie i więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta. Pamiętajcie jednak, że wiąże się to z utratą gwarancji.

Recenzję Asusa Transformer Pad Inifnity TF700T przeczytacie pod tym adresem.

źródło

Komentarze

 • daimonion

  Informacje o tym na fejsie mieliscie od dwoch dni, niezly refleks ;-)
  Od wczoraj jest juz recovery: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797692

  • daimonion, jestem tylko człowiekiem, przeoczyłam Twój komentarz z linkiem do strony Asusa. Przepraszam.

   Ale z tego, co widzę, to nikt przed nami w Polsce i tak tego nie dojrzał… ;-)

   • daimonion

    Przed nami = ? ;)
    Reszta odpowiedzi poniżej.

 • AS

  “[…] Pamiętajcie jednak, że wiąże się to z utratą gwarancji.”

  Czyżby producenci (tutaj Asus) sami “znaleźli” sposőb na skracanie zobowiązań gwarancyjnych? Takie narzędzie powinno nosić miano “dobrowolnego łamacza gwarancji”. :)

  • daimonion

   odblokowane, zrootowane, zbrickowane (sceglowane? ;>) Prime’y, nawet z wgranym wlasnym ROMem, do tej pory naprawiali. gorzej, ze wracaly wtedy “nieodblokowywalne” (apka odblokowujaca rejestruje numer urzadzenia)

   raczej mozna zakladac, ze dopoki usterka bedzie ewidentnie sprzetowa i nie z winy uzytkownika, mozna bedzie wciaz liczyc na naprawe. w wielu panstwach zreszta prawo chroni pod tym wzgledem uzytkownika, pewnie ASUS nie chce wojny na tym polu, a moze to tylko dobra wola serwisantow. trudno powiedziec, ale najwazniejszy jest efekt.

 • daimonion

  Kasiu, nie przejmuj się, to tylko okazjonalna szpila, dawno nie było ;)
  Dobrze, że ostatecznie wrzuciłaś. Są już zresztą informacje, że JB poprawia płynność wszystkich Transformerów bardziej niż ktokolwiek się spodziewał. Gorzej, że ASUS do wersji 64GB pakuje eMMC Hynixa zamiast lepszych Kingstona, ale i na to coś się poradzi. Na dniach powinniśmy mieć ROMy z JB, użytkownicy Prime’a i TF300 w każdym razie zachwyceni zmianami.
  Pytanie, jak w praktyce będzie z respektowaniem gwarancji po odblokowaniu bootloadera, podobno do tej pory ASUS z założenia nie odmawiał.

  PS Świetna ceremonia otwarcia igrzysk, prawda? :)
  (tylko nasi komentatorzy żenujący)

 • daimonion

  Wyszla tez wlasnie dostepna juz przez OTA aktualizacja, ktorej jeszcze nie ma na stronie, a ktora Gary Key z ASUSa obiecal pare dni temu. Ma poprawic dzialanie kart microSD i podobno tez nieco ogolna plynnosc systemu (zobaczymy, zajal sie ostatnio slabymi wynikami I/O w Prime, wiec jest szansa, wlasnie instaluje).

  • daimonion

   no wiec od teraz dzialaja karty UHS-I (rekordzista ma juz 192GB w swoim Infinity), a plynnosc systemu i dzialanie I/O zostalo ZNACZNIE poprawione – wreszcie mozna korzystac z tabletu, gdy cos sie kopiuje lub instaluje w tle. wyniki testow SQLite sa DWUKROTNIE lepsze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona