Ważne

Posiadacze Asusa Transformer Pad Infinity TF700T mogą odblokować bootloader

Asus Transformer Pad Infinity TF700T

Użytkownicy tabletów internetowych dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczymy osoby, które kupują sprzęt z danym systemem operacyjnym i aktualizują go wyłącznie w momencie udostępnienia nowej wersji oprogramowania przez producenta. Druga z kolei zrzesza w swych progach bardziej zaawansowanych tabletowiczów, którzy lubią eksperymentować i korzystać z alternatywnych ROM-ów. I to właśnie dla nich mam dobrą wiadomość. Asus udostępnił narzędzie służące do odblokowania bootloadera w tabletach Transformer Pad Infinity TF700T.

Modderzy i entuzjaści ROM-ów, zwłaszcza forumowicze z XDA, na pewno ucieszą się z tej informacji. Dzięki możliwości odblokowania bootloadera będzie można tworzyć bardziej doskonałe modyfikacje oprogramowania najnowszej hybrydy Asusa, pracującej pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich.

Jeśli jesteście zainteresowani odblokowaniem bootloadera, odpowiednie narzędzie i więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta. Pamiętajcie jednak, że wiąże się to z utratą gwarancji.

Recenzję Asusa Transformer Pad Inifnity TF700T przeczytacie pod tym adresem.

źródło

Komentarze

 • daimonion

  Informacje o tym na fejsie mieliscie od dwoch dni, niezly refleks ;-)
  Od wczoraj jest juz recovery: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797692

  • daimonion, jestem tylko człowiekiem, przeoczyłam Twój komentarz z linkiem do strony Asusa. Przepraszam.

   Ale z tego, co widzę, to nikt przed nami w Polsce i tak tego nie dojrzał… ;-)

   • daimonion

    Przed nami = ? ;)
    Reszta odpowiedzi poniżej.

 • AS

  “[…] Pamiętajcie jednak, że wiąże się to z utratą gwarancji.”

  Czyżby producenci (tutaj Asus) sami “znaleźli” sposőb na skracanie zobowiązań gwarancyjnych? Takie narzędzie powinno nosić miano “dobrowolnego łamacza gwarancji”. :)

  • daimonion

   odblokowane, zrootowane, zbrickowane (sceglowane? ;>) Prime’y, nawet z wgranym wlasnym ROMem, do tej pory naprawiali. gorzej, ze wracaly wtedy “nieodblokowywalne” (apka odblokowujaca rejestruje numer urzadzenia)

   raczej mozna zakladac, ze dopoki usterka bedzie ewidentnie sprzetowa i nie z winy uzytkownika, mozna bedzie wciaz liczyc na naprawe. w wielu panstwach zreszta prawo chroni pod tym wzgledem uzytkownika, pewnie ASUS nie chce wojny na tym polu, a moze to tylko dobra wola serwisantow. trudno powiedziec, ale najwazniejszy jest efekt.

 • daimonion

  Kasiu, nie przejmuj się, to tylko okazjonalna szpila, dawno nie było ;)
  Dobrze, że ostatecznie wrzuciłaś. Są już zresztą informacje, że JB poprawia płynność wszystkich Transformerów bardziej niż ktokolwiek się spodziewał. Gorzej, że ASUS do wersji 64GB pakuje eMMC Hynixa zamiast lepszych Kingstona, ale i na to coś się poradzi. Na dniach powinniśmy mieć ROMy z JB, użytkownicy Prime’a i TF300 w każdym razie zachwyceni zmianami.
  Pytanie, jak w praktyce będzie z respektowaniem gwarancji po odblokowaniu bootloadera, podobno do tej pory ASUS z założenia nie odmawiał.

  PS Świetna ceremonia otwarcia igrzysk, prawda? :)
  (tylko nasi komentatorzy żenujący)

 • daimonion

  Wyszla tez wlasnie dostepna juz przez OTA aktualizacja, ktorej jeszcze nie ma na stronie, a ktora Gary Key z ASUSa obiecal pare dni temu. Ma poprawic dzialanie kart microSD i podobno tez nieco ogolna plynnosc systemu (zobaczymy, zajal sie ostatnio slabymi wynikami I/O w Prime, wiec jest szansa, wlasnie instaluje).

  • daimonion

   no wiec od teraz dzialaja karty UHS-I (rekordzista ma juz 192GB w swoim Infinity), a plynnosc systemu i dzialanie I/O zostalo ZNACZNIE poprawione – wreszcie mozna korzystac z tabletu, gdy cos sie kopiuje lub instaluje w tle. wyniki testow SQLite sa DWUKROTNIE lepsze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona