Archos Ludo G10, tajemniczy tablet do gier, pojawia się w wynikach GLBenchmark

W wynikach testu wydajnościowego GLBenchmark pojawił się wpis o tajemniczym urządzeniu Archos Ludo G10. Jego specyfikacja sugeruje dwojaką naturę: może być zarówno tabletem internetowym, jak i konsolą do gier. Jeżeli pierwszą opcję przyjęliście ze spokojem, a na widok drugiej parsknęliście śmiechem, możecie wytrzeć monitor – od dłuższego czasu było wiadomo, że Archos pracuje nad działającym w oparciu o system Android urządzeniem mającym zastąpić Xboxa, Wii lub PlayStation. Lub wszystkie.

Specyfikacja tajemniczego Ludo G10 jest bardzo obiecująca. Tablet (lub konsolę lub oba) wyposażono w oprogramowanie Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, ekran o rozdzielczości 1920 x 1008 pikseli (nie, to nie jest literówka… chyba!), oraz nowy, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470 o częstotliwości taktowania zegara 1,8GHz, którego oficjalna premiera jeszcze nie miała miejsca. Mózg Ludo G10 jest wspomagany przez potężny układ graficzny PowerVR SGX554 (dla porównania, nowy iPad ma starszy, lecz delikatnie zmodyfikowany SGX543MP4).

Chciałbym, aby Archos Ludo G10 okazał się tabletem. Urządzenia tego producenta łączą dobrą specyfikację i atrakcyjną cenę. G10 wyposażony w nowoczesny procesor i ekran o wysokiej rozdzielczości niewątpliwie kosztowałby więcej niż tablety budżetowe, ale mniej niż ramki znanych marek. Co do konsolowej natury G10, mocne podzespoły zagwarantują doskonałą wydajność i grafikę w wymagających grach. Możliwe zetem, że Ludo G10 będzie pełnił dwie funkcje: tabletu internetowego na kanapie lub poza domem oraz konsoli do gier po podłączeniu do telewizora. Cokolwiek Archos dla nas przygotowuje, ja chcę to zobaczyć.

via Tablet-News

Komentarze

  • aaa

    1008 się wzięło z paska Androidowego. Rozdzielczość będzie 1920×1080. Jak się zrootuje to paska można się łatwo pozbyć.

  • RobieSS

    dla mnie fajna opcja , tyle ze bebechy za silne :) jako ze nie mam za dużo czasu na gry i oglolnie pojęta rozrywkę nie kupiłem konsoli do gier. Za to na tv-ku gram sobie na platformie On-live czasem także na tablecie wiec taki tablet z padem całkiem fajne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona