Huawei MediaPad 10 FHD z Windows 8 w drodze - Tabletowo.pl

Huawei MediaPad 10 FHD z Windows 8 w drodze

Tabletowo.pl Huawei MediaPad 10 FHD z Windows 8 w drodze Chińskie Nowości

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi K3, 2GB pamięci operacyjnej RAM, dobrej baterii, ekranowi FHD i cenie 385 euro, Huawei MediaPad 10 FHD jest jednym z najlepszych – jeśli nie najlepszym – tabletów internetowych. Jego producent dostrzegł zainteresowanie swoim najnowszym, 10,1-calowym urządzeniem i zamierza wprowadzić na rynek bliźniaczy model wyposażony w system operacyjny Windows 8. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale podejrzewam, że jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Chengdong Yu, jeden z prezesów w firmie Huawei, na chińskim portalu społecznościowym Sina Weibo ogłosił, że tablet z Windows 8 o specyfikacji podobnej do MediaPada 10 FHD jest w fazie tworzenia. Nie wiadomo, czy tablet będzie jego następcą, czy też wariantem pracującą w oparciu o inny system operacyjny. Jestem ciekaw, czy Microsoft, znany z wysokich wymagań wobec partnerów OEM, pozwoli Huawei na użycie takiego samego, czterordzeniowego procesora, jaki kryje się pod maską MediaPada 10 FHD. Jest to oparta o architekturę ARM Cortex A9 autorska konstrukcja producenta cechująca się wydajnością i oszczędnością energii zbliżonymi do Tegry 3.

Gdy nowy tablet Huawei z Windows 8 pojawi się na rynku, będzie kosztował mniej niż konkurencyjne ramki. Chiński koncern dwoi się i troi, by zdobyć solidną pozycję na rynku i znalazł na to sposób: niezła jakość produktów, spore możliwości i niska cena. To doskonałe połączenie.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona