ViewSonic ViewPad E72 puka do drzwi komisji FCC

Do drzwi amerykańskiej komisji zapukał tablet internetowy ViewSonic ViewPad E72. Nie ma w nim nic szczególnego – ot, kolejna 7-calowa ramka z Androidem – ale okazać się ciekawym “pierwszym tabletem”, czyli urządzeniem, z którym można rozpocząć przygodę z Androidem i iOS na dużym ekranie. I się nie zrazić.

Jak wynika z dokumentów dostarczonych FCC przez producenta, ViewPad E72 może pochwalić się 7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor ARM Cortex A9 1GHz, 8GB pamięci wewnętrznej, czytnikiem kart microSD do 32GB,  kamerą internetową 0,3 Mpix (mam wrażenie, że tę część dorzucają za darmo do 7-calowych wyświetlaczy; coraz więcej tabletów ma takie kamerki), systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich, akumulatorem pozwalającym na mniej więcej 4 godziny pracy oraz obudową o wadze 390 gramów i stosunkowo szerokiej ramce.

ViewSonic od dłuższego czasu w pocie czoła pracuje nad rozbudowaniem swojego portfolio. Na każdych kolejnych targach dla dziennikarzy i klientów ma niespodzianki, za pomocą których powoli wyrabia sobie markę na rynku. Jak sądzicie, ile będzie kosztował ViewPad E72?

via Engadget

Komentarze

 • aaa

  Musiałby kosztować grubo poniżej $100. To tablet z poprzedniej epoki. A ramka idiotycznie wielka.

 • dreamerman

  Nie powiedziałbym, że tak niska cena, procek Cortex A9 można wnioskować, że min 2 rdzenie, rozdzielczość ok, ale o IPS nie wspomnieli, o Ram-ie też, fakt, że pewnie gdyby było się czym chwalić to by napisali o tym.

 • dreamerman

  Ah.. zapędziłem, się faktycznie robią nawet A9 jedno rdzeniowe, chociażby jak w nowych niższych modelach Ainola, także zakładając, że fajerwerków nie będzie to te 100$ dobry pułap..

 • chrl

  Nie wydaje Wam sie “dziwnie” podobny do NTT a72b?

  • mobile4you

   Dokładnie też tak pomyślałem.

   • Wolfgar

    To jest ten sam tablet…

 • Zszywacz

  Hmm obudowa waży 390g, to ile waży całość? :)

 • Jurek

  Jak łątwo się domyślić jest to wersja ekono. Ich pierwszy tablet Viewpad7 (koncept z 2010) był wyposażony wzorcowo, dwie kamery, modem 3G, GPS, itd Ale był to pełnowartościowy tablet. Ten o którym dowiadujemy się pośrednio jest prawdopodobnie wersją ekonomiczną lub na zamówienie konkretnego operatora. Portfolio Viewsonica jest wbrew pozorom bardzo rozbudowane co można dostrzec oglądając oferty sprzedażowe. Viesonic to stara firma z dobra historią :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona