Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus z aktualizacją oprogramowania (Android 4.0.4)

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem aktualizacji i nowości związanych z oprogramowaniem. Cieszy nie to niezmiernie, albowiem system operacyjny – a raczej jego przestarzała wersja – jest bolączką wielu nowoczesnych tabletów internetowych. Miodem na me serce jest widok udostępnienia aktualizacji, szczególnie gdy jej autorem jest Samsung, producent znany z tendencji do szybkiego zapominania o własnych produktach (choć to może się zmienić).

Ojczystą miłością został obdarzony model Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6200), który otrzymał nową wersję oprogramowania o numerze Android 4.0.4, czyli Ice Cream Sandwich. W chwili obecnej aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, lecz najprawdopodobniej wkrótce będzie ją można pobrać na całym świecie.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji, trzeba włączyć Wi-Fi i dać tabletowi chwilę na połączenie się z serwerem producenta. Nowa wersja systemu oferowana jest OTA (over-the-air), czyli jej instalacja nie wymaga podłączenia do komputera. Lista zawartych w niej nowości jest bardzo długa. Najważniejsze z nich do większa prędkość działania i stabilność, dłuższy czas pracy na baterii, kilka dodatków do interfejsu użytkownika, zaawansowane ustawienia, kompatybilność z przeglądarką Google Chrome i wiele innych.

Gwoli przypomnienia, podobną aktualizację oprogramowania otrzymał tablet Samsung Galaxy Tab 7.7. Jej recenzję znajdziecie w tym wpisie.

Dzięki za informację, Michał!

Komentarze

 • A coś wiadomo może już na temat wersji 10.1?

 • ronald

  Tak Jerzyku, też mam 10.1 (tak żałuje). W Lipcu mamy dostać aktualizacje do naszego tab’a i to już raczej pewne tak więc spodziewaj się aktualizacji na dniach ;)

  • Przydała by się w końcu…

  • Hidden

   Co z tego, skoro już jest JB, którego samsung pewnie planuje tylko dla nowych tabów.

   Żałuję, że nie wybrałem iPada2/Transformera.

   • jan

    No gdybyś wybrał iPada to na pewno byś miał JB 4.1 szybciej.

 • xyz

  Wydaje mi się, że OTA to skrót od over-the-air.

 • misio

  A czy wiadomo już coś o ICS na P7320 ? Czy wersja z LTE go dostanie ?
  Bo P7300 ma go podobno otrzymać…

 • ciure

  Mam pytanie odnosnie najstarszego chyba tableta z seri Samsung GT, czyli P1000 7.0 – czy tez bedzie dostepna aktualizacja?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona