NotiPad, czyli nowy styl powiadomień na iPadzie (wideo)

Powiadomienia wprowadzone wraz systemem iOS 5 są bardzo dobre i w nieinwazyjny sposób informują o aktualizacjach statusu znajomych, wiadomościach, wzmiankach, komentarza i innych nowościach. O ile na iPhone i iPodzie touch wyglądają bardzo dobrze, tak na iPadzie już mniej – są małe i nie komponują się z pozostałymi elementami interfejsu. Jeżeli macie podobne zdanie, na pewno zainteresuje Was NotiPad.

NotiPad jest dodatkiem do systemu operacyjnego iOS, który wkrótce będzie dostępny w sklepie Cydia. Jak się domyślacie, zainstalować go będą mogli wyłącznie posiadacze tabletów iPad po jailbreaku, czyli złamaniu zabezpieczeń nałożonych przez Apple. Jeżeli chodzi o charakterystykę narzędzia, jego założenie jest niezwykle proste – powiadomienia mają być jeszcze mniej inwazyjne niż te domyślne i stylizowane na Growl, popularną wśród użytkowników komputerów Mac aplikację o podobnej funkcjonalności.

Po instalacji NotiPada, powiadomienia wyświetlane są w formie delikatnych dymków w którymś z rogów ekranu. Pojedyncze dotknięcie go powoduje przeniesienie do powiązanej aplikacji, natomiast dwukrotne – zniknięcie. W opcjach programu można skonfigurować animację pojawiania się, lokalizację dymków powiadomień oraz alert dźwiękowy.

NotiPad wciąż jest w fazie rozwojowej i jego programiści nieustannie pracują nad usunięciem występujących błędów. A tych w chwili obecnej jest niemało: pierwszy testerzy skarżą się na brak wsparcia dla nowego iPada, słabą jakoś grafiki na iPadzie 2 oraz okazjonalne zamykanie się aplikacji. Niemniej jednak, NotiPad jest niezwykle interesującą alternatywą dla domyślnego systemu powiadomień iOS.

via iDownloadBlog

Komentarze

 • Mercks

  Na iDownloadBlog piszą ze nie mogli przetestować na iPad 3, ale nie jest powiedziane, że na nim nie działa.

 • trojuz

  Jest już stały jailbreak do iOS 5.1 ? Bo ja mojego New iPada nie jailowałem czekając na iOS 6.

  • eMb

   Jest, mam iPada 3 WiFi+4G i 5.1.1 z untethered jailbreakiem. Robilem toolem: absinthe-win-2.0.4

 • mico

  ehhh… jak zwykle jailbreak i cydia i podawanie numeru swojej karty kredytowej hakerom… ciężkie jest życie fanów apple

 • siwyrs

  jak sony mialo “wpadke” z ps3 i wyciekly dane ponad 60 mln uzytkownikow nikomu pieniazki nie zginely ;p zas jesli ktos jest tylko troszke ogarniety nie podaje przeciez danych do kredytowki z 10k na koncie tylko do karty wirtualnej z makx 20 zl na rachunku… think different ;p

 • ~Oth

  To wygląda jak powiadomienia w XFCE. Dla tych co nie wiedzą co to, informuję, że jest to interfejs graficzny zastosowany w Xubuntu – taka dystrybucja linuxa.

  Ciekawe czemu nie wymyślili czegoś swojego…

  • piotr

   Raczej jak powiadomienia systemowe Unity z Ubuntu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona