Simmtronics XPad: Android 4.0 ICS za 81 dolarów… lub mniej

Mam wrażenie, że jedyną ambicją niektórych producentów jest stworzenie działającego wyrobu tabletopodobnego, którego cena będzie tak niska, że zagwarantuje im miejsce w Księdze Guinessa. Simmtronic, twórca XPada, jest na dobrej drodze. Choć obecnie urządzenie kosztuje około 81 dolarów, nie jest wykluczone, że jego cena spadnie do 40 dolarów. Wow.

Rynek został zalany tanimi tabletami: niektóre z nich są warte uwagi, inne należy omijać szerokim łukiem. Obawiam się, że cena jest największym atutem XPada. Jego specyfikacja obejmuje 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, moduł Wi-Fi oraz system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Być może mam złe podejście do supertanich tabletów. XPad jest produkcji hinduskiej i już wkrótce zadebiutuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (dlaczego tam?). Został stworzony z myślą o klientach chcących możliwości rozwoju sprzętu. XPad może być doskonałym narzędziem dla programisty testującego swoje aplikacje lub urządzeniem, które wprowadzi nowoczesne technologie pod strzechy w krajach rozwijających się.

Sammtronics twierdzi, że XPad jest najlepiej sprzedającym się tabletem w regionie Azja-Pacyfik i złożono na niego ponad pół miliona zamówień. Co ciekawe, w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje jego większy, 10-calowy brat, który będzie konkurencją dla produktów Apple, Asusa, Acera, Motoroli, Samsunga i innych.

via ITP

Komentarze

 • uze

  Omg. Zaczynam odnosić wrazenie, że niedługo prezentacja nowych ‘wynalazków’ będzie się ograniczała do podania nazwy i komentarza autora.
  Jaki jest sens pisać newsa nie podając żadnych istotnych parametrów?

 • Bander

  “Został stworzony z myślą o klientach, którzy chcą możliwości, które można łatwo rozwijać.”

  szczypie w oczy

 • The XPad’s six-in-one architecture :
  * Supports 3G connectivity
  * 1080p high-definition video playback
  * Audioprocessor
  * Dual 2D/3D graphics
  * 1 GHz CPU
  * 4 GB of internal NAND Flash memory
  * MicroSD card can be expanded to 32 GB.

  Additionally, the USB and HDMI ports.

  za: vfriendz

 • Gunther

  “XPad jest produkcji hinduskiej i już wkrótce zadebiutuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (dlaczego tam?).”
  Bo tam tysiące Hindusów, Pakistańczyków i innych Azjatów budują kolejne wieżowce i sztuczne wyspy.

 • Wojtek

  Latem wczesny poranek daje sie we znaki bo noce krótkie:
  “jedyną ambicją niektórych producentów jest stworzenie działającego >>wyboru<< tabletopodobnego, którego cena będzie tak niska, że zagwarantuje im miejsce" tu tyż trza poprawić; podpowiem: wrobu.

 • Wojtek

  Jeszcze raz podpowiadam – teraz już kompletnie – “wyrobu”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona