Prawdziwy koszt produkcji Google Nexusa 7 wynosi 151,75 dolarów - Tabletowo.pl
Ważne

Prawdziwy koszt produkcji Google Nexusa 7 wynosi 151,75 dolarów

Tabletowo.pl Prawdziwy koszt produkcji Google Nexusa 7 wynosi 151,75 dolarów Asus Ciekawostki

Myślałem, że koszt produkcji jednego tabletu Google Nexus 7 naprawdę wynosi 184 dolary. Tymczasem dowiedziałem się, że serwis, który opublikował tę informację, nie miał dostępu do sprzętu i swoją analizę oparł na suchych wnioskach.  Jak twierdzą eksperci z iSuppli, portalu, który niejednokrotnie ujawnił, ile powinny kosztować urządzenia sprzedawane za kilkaset dolarów, stworzenie jednego egzemplarza Nexusa 7 8GB kosztuje 151 dolarów i 75 centów, a 16GB, z racji większej pamięci – 159,25 dolarów.

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Od której zacząć? Od złej, w porządku. Google i Asus – delikatnie mówiąc – nie powiedzieli nam całej prawdy twierdząc, że ich margines zysku ze sprzedaży tabletów N7 jest bardzo niewielki. Okazuje się, że na każdym egzemplarzu 8GB zarabiają 47,25 dolarów, a na 16GB około 90 dolarów. To całkiem dużo, choć musimy pamiętać, że w ceny detaliczne obu wariantów tabletu wliczone są dodatkowe opłaty za obsługę, zaprojektowanie, R & D i wiele innych.

Skoro złą wiadomość mamy za sobą, przejdę do dobrej. Nvidia i Eldar Murtazin mieli rację – tablety tanieją i to w bardzo szybkim tempie. Skoro wyprodukowanie „dachówki” z 7-calowym ekranem i Tegrą 3 kosztuje niewiele ponad 150 dolarów, jak dużo czasu zajmie chińskim producentom stworzenie urządzeń o bardzo dobrej specyfikacji i cenie nieprzekraczającej 160-180 dolarów?

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona