Kouziro FT103: 21,5” Androida 4.0 Ice Cream Sandwich

Jeżeli 7”, 10,1” lub nawet 13,3” to dla Was za mało, zainteresujcie się tabletem Kouziro FT103. To pochodzące z Azji urządzenie może pochwalić się pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej 21,5”, czyli większej niż większość ultrabooków i komputerów przenośnych. Matryca FT103 ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i gwarantuje bardzo wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

21,5-calowy wyświetlacz niewątpliwie jest najważniejszym elementem tabletu, lecz pozostałe punkty jego specyfikacji również są warte uwagi. Jak na nowoczesną “megadachówkę” przystało, TF103 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4428 1GHz, 1GB RAM, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 8GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, dwa pełnowymiarowe porty USB 2.0, głośniki stereo, Wi-Fi, Bluetooth, kamerę do wideorozmów 1,2 Mpix oraz wyjście microHDMI.

TF103 na pewno nie jest urządzeniem mobilnym. Waży niespełna pięć kilogramów i mierzy 24,8 mm grubości. Tablet został wyceniony na 440 dolarów i na rynku (zapewne azjatyckim) pojawi się w drugiej połowie lipca. 21,5′-calowy ekran jest zbyt duży, by zapewnić komfortową pracę w terenie, natomiast podzespoły TF103 są za słabe, by umożliwić mu zastąpienie PC lub laptopa w roli domowego centrum multimedialnego. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie – czy ktoś potrzebuje tak wielkiego tabletu?

via Tablet-News

Komentarze

 • gogi87

  Nie szałowy, ale na pewno znajdzie swoich niszowych odbiorców

 • ainaruth

  Może gdyby miał wbudowany tuner i jakiś napęd optyczny, mógłby służyć jako małe centrum multimedialne..

 • “czy ktoś potrzebuje tak wielkiego tabletu?”

  … tak, szpanerzy. Tych niegdy nie zabraknie ;]

 • barwniak

  Dworce, urzędy, szpitale. W sam raz jako centra informacyjne.

  • Bartoszlok

   W Polsce po 2 dniach by zajebali :)

   • Nie jest tak źle. Teraz juz nawet lepsiejsze komórki zgubione oddają.

 • Dashrek

  HAHAHAHAHAHAH

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona