Ważne

Android 4.0 ICS dla LG Optimus Vu w postaci Value Pack

Niektóre tablety i tabletofony na aktualizację oprogramowania muszą czekać wiele miesięcy, inne otrzymują ją tylko na terenie ojczystego kraju. W Korei pojawił się Value Pack dla modelu LG Optimus Vu, czyli Android 4.0 Ice Cream Sandwich na sterydach.

Tradycyjnie już, LG wyposażył system we własną nakładkę graficzną o nazwie UI 3.0, wiele funkcji wykorzystujących rysik i ułatwiających robienie notatek “na żywo” oraz wirtualną asystentkę o nazwie Quick Voice. Nazwa tego ostatniego może nie odzwierciedlać ludzkich zapędów oprogramowania, ale kryje potencjał na poziomie znanej z iOS Siri oraz S-Voice od Samsunga. Quick Voice jest w stanie odpowiadać na pytania użytkownika i dostarczać mu konkretne informacje, których w danej chwili potrzebuje.

Podobnie jak wykorzystujące rysik funkcje, aplikacja Quick Voice jest prezentowana na poniższym filmie reklamującym aktualizację Value Pack. Wideo jest bardzo interesujące, ale ma jedną poważną wadę – jest po koreańskim. Jeżeli język Wschodu jest Wam znany, obejrzyjcie film. Jeżeli nie, wyłączcie dźwięk i nacieszcie oczy.

Ponieważ o LG Optimus Vu nie mówi się zbyt często, z pamięci mogła Wam umknąć jego specyfikacja. To nietypowe urządzenie wyposażono w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,5GHz, 1GB RAM, aparat 8 Mpix, kamerę internetową 1,3 Mpix, modem sieci LTE, akumulator 2080 mAh, oraz obudowę o wymiarach 139,6 x 90,4 x 8,5 mm i wadze 168 gramów.

via Engadget

Komentarze

 • Zex

  Dlaczego asystentka a nie asystent?? :D
  (niestety film oznaczony jako prywatny)
  “Z podobnej beczki”: czy wiadmo może kiedy LG zajmie się aktualizacją Swift 2x? (coś więcej niż, że w 3kw.)

  • m

   Na pewno najlepszym miejscem na zadawanie takich pytań jest portal o tabletach?

 • one

  błąd specyfikacji
  ma 4 rdzenie i nie lte

  • phoenix

   w artykule jest podana specyfikacja vu z koreii, w europejskiej wersji sa 4 rdzenie w procku i brak lte.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona